Відповіді на запитання за темою Нарахування та сплата ПДВ

Чи можна вести облік ПДВ за рахунками у межах одного договору
Підприємство продає покупцеві товари за замовленнями у межах одного договору. Попередня оплата може надходити за одним замовленням, а відвантаження — за іншим. Чи може підприємство нараховувати ПДВ-зобов’язання за замовленнями, а не за договором загалом. Які ризики для покупця?
197
Коли нараховувати розподільчі ПДВ-зобов’язання за розблокованою накладною
Підприємство пропорційно розподіляє ПДВ та складає зведені податкові накладні згідно з пунктом 199.1 Податкового кодексу. Реєстрація податкової накладної за листопад минулого року, яка підпадала під пропорційний розподіл, була зупинена. У березні 2024 року цю податкову накладну розблокували, і підприємство включило суму з неї до податкового кредиту березня. Який застосовувати коефіцієнт — 2023 чи 2024 року?
137
Коли відобразити у ПДВ-декларації розрахунок коригування для виправлення ставки з 20% на 7%
Чи потрібно робити уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за червень 2023 року, якщо зробили в квітні розрахунок коригування до податкової накладної за червень у зв’язку із неправильним застосуванням у ній ставки ПДВ — 20% замість 7%?
132
Як обрахувати граничний строк для включення ПН до податкового кредиту
Підприємство не включило до податкового кредиту ПН складену до 01.01.2022. За законом включити таку ПН до кредиту можна протягом 365 днів із 01.01.2022, але не пізніше ніж 1095 днів від дати складання ПН. Якщо 1095-й день припадає на 1 квітня, чи можна включити ПН до податкового кредиту цією датою? Як визначити граничний строк на включення ПН до податкового кредиту, враховуючи воєнне призупинення строків?
409
Повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного капіталу юрособи: що з ПДВ
Чи оподатковують ПДВ операцію з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного капіталу юрособи іншими юрособами або фізособами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої ЮО?
690
Податкові зобов’язання по придбаним товарам, які частково використовують в оподатковуваних операціях, а частково — ні
Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з пунктом 199.1 ПК по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту, зокрема з причини відсутності реєстрації в ЄРПН відповідної податкової накладної?
611