Загальна система оподаткування

Допоможемо розібратися з найважливішими особливостями перебування на загальній системі оподаткування.

ФОП на загальній системі у 2022 році придбав касовий апарат. У 2023 році він продав його юридичній особі. Юрособа у формі № 4ДФ відобразила таке придбання за ознакою доходу «157». Чи включає ФОП придбання касового апарата до витрат? Як він оподатковує такий дохід? Чи виникає в нього ПДФО?
Переглядів: 1858
Багато платників хоче залишитися спрощенцем після скасування 2% єдиного податку з 1 липня. Розглянемо, чи всі можуть на це розраховувати і як подати заяву тим, хто має таке право. Додаємо зразки заяв
Переглядів: 24476
У статті розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2023 році: облік доходів і витрат, про Книгу обліку, перехідні витрати між 2022 і 2023 роком, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір), а також подання звітності за 2022 рік. Чи варто переходити на загальну систему у 2023 році? Відповіді у консультації
Переглядів: 425788
Підприємці загальної системи ведуть облік своїх доходів і витрат. Книга обліку доходів і витрат для загальної системи оподаткування має свої нюанси. З липня 2021 року введена типова форма даної Книги. Консультація допоможе вам у ній розібратися.
Переглядів: 85259
Общая система налогообложения имеет свои особенности начисления единого социального взноса по сравнению с упрощенной. Рассмотрим их.
Переглядів: 9896
Якщо ФОП, якому юрособа виплачує дохід, застосовує загальну систему оподаткування, така юрособа як податковий агент не зобов’язана утримувати ПДФО та військовий збір із доходів такого ФОП, якщо має копію (або навіть роздруківку) витягу чи виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, у якому фізичну особу зареєстровано як приватного підприємця.
Переглядів: 3029
Займаючись підприємництвом, треба самотужки вирішувати безліч питань. Важливим є й питання вибору системи оподаткування та ведення обліку. Сьогодні про переваги загальної системи оподаткування для підприємців та її нюанси.
Переглядів: 13930
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою