Штраф за несвоєчасну реєстрацію АН та РК до них накладатимуть з 1 грудня

Акцизна накладна 2019

Штрафи, передбачені підпунктом 120-2.1 – 120-2.3 Податкового кодексу України (далі — ПК), за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування до неї (далі — АН/РК), другого примірника акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі — ЄРАН), не застосовують до АН/РК, які платник зобов’язаний скласти з 1 липня по 30 листопада 2019 року.

Штраф за несвоєчасну реєстрацію АН та РК до них накладатимуть з 1 грудня

Штрафи за пунктом 128-1.2 ПК за відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку - розпорядником акцизного складу діють з 1 жовтня 2019 року.

А штраф згідно пункту 128-1.3 ПК за незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до податкової, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового застосовуватимуть з 1 січня 2020 року.

Також «Підрозділ 5. Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» перехідних положень ПК доповнено новим пунктом 28.

За ним платники податку мають право зареєструвати в ЄРАН другий примірник АН, складеної за пунктом 23 підрозділу 5 розділу ХХ, за умови, що перший примірник такої АН зареєстрований в ЄРАН за цією нормою.

Якщо перший примірник АН, складений відповідно до пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ ПК та зареєстрований в ЄРАН, містить помилки в реквізитах особи, що отримує пальне, або в реквізитах, визначених у підпунктах «з» та «и» пункту 231.1 ПК, а другий примірник не зареєстрований в ЄРАН, то:

  • платник, який склав перший примірник АН, складає другий примірник такої накладної, в якому зазначає правильні реквізити особи, що отримує пальне, або акцизного складу/акцизного складу пересувного, на який отримано пальне, та в день складання направляє такий примірник особі, що отримує пальне;
  • особа, що отримує пальне, реєструє другий примірник АН в ЄРАН не пізніше трьох календарних днів, після дня отримання другого примірника АН.

Закон від 20.09.2019 № 129-ІХ

Штраф за несвоєчасну реєстрацію АН та РК до них накладатимуть з 1 грудня
Денис ПЕТРИГА,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, САР, DipFM, DipMA
На часі — акцизні зміни. Із 1 липня працює урядова постанова від 19.06.2019 № 545. Вона оновила низку нормативних актів, що регулюють ліцензування обігу пального та алкоголю, реєстрацію акцизних накладних, використання засобів обліку для операцій з пальним, спиртом і спиртовмісною продукцією. Розглянемо ключові зміни.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизна накладна 2024

Акциз, САРП/ЄРАН, електронні сервіси, акцизні склади — все, що пов’язано з реалізацією пального давно увійшло в бухгалтерське життя. Про заповнення акцизної накладної, порядок складання акцизних накладних розповімо в огляді. Не забудемо й про зразки заповнення
54537

Роздрібний акциз у касових чеках і КОРО

Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами мають не лише зазначати суми роздрібного акцизу у касових чеках, а й належно заповнювати книги обліку розрахункових операцій
6045

Паливний акциз у запитаннях — відповідях

Уже понад рік суб’єкти господарювання, які реалізують пальне, є платниками акцизного податку. Але на практиці ще й досі не розв’язані всі питання щодо паливного акцизу. Аби вберегти підприємців від штрафів, ми підготували відповіді на нагальні запитання
5198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді