Працівники із сім’ями проживають на базі відпочинку підприємства: хто платить турзбір

Підприємство має на балансі нерухоме майно — базу відпочинку. Вона не зареєстрована як відокремлений підрозділ платника туристичного збору. За умовами колективного договору на базі відпочинку тимчасово проживають працівники підприємства разом зі своїми сім’ями.

Чи є такі працівники і члени їх сімей платниками турзбору?

Контролери відповіли, що проживання працівників на базі відпочинку підприємства — це не послуга з тимчасового проживання. Відповідно працівники не платять турзбору.

Ірина Чигирголовний редактор Експертус Головбух
Наші поради змусять працівників уважніше оформлювати і вчасно передавати до бухгалтерії первинні документи. Адже за кожним фактом порушення бухгалтерія зможе писати доповідні записки. Ось тоді й помилок буде менше.

До послуг із тимчасового розміщення (проживання) не належить розміщення юридичною особою своїх працівників, зокрема на базі відпочинку, що належить підприємству (п. 4 Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою КМУ від 15.03.2006 № 297).

Проте норми цього Порядку не поширюються на членів сімей працівників. Тобто вони є платниками туристичного збору.

Лист ДФС від 02.05.2019 № 1909/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація з туристичного збору

У консультації – як заповнювати податкову декларацію туристичного збору і зразок декларації з туристичного збору. Дотримайтеся алгоритму заповнення й уникніть помилок
18876

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2024, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
33295

Запрошуємо на гостину, або Організація та облік готельних послуг

Як би там не було, а туризм в Україні розвивається — і внутрішній, й іноземний. Чи потребує діяльність готелів ліцензування? Як відобразити в обліку послуги готелів? Які податки вони мають сплачувати?
4831

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді