Як безпечно залучати жінок до роботи у нічний час

Держпраці зазначила: жінки можуть працювати в нічний час за угодою сторін трудового договору. Слід отримати від жінки письмову згоду.

В нічний час можуть працювати і інваліди, але також за їх письмовою згодою і якщо це не протипоказано їм за станом здоров’я.

Роботу в нічний час оплачують у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором. Але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

Трудовий договір з працівником, з ненормованим робочим днем СКАЧАТИ

Згідно з додатком 3 до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки від 09.11.2010 за роботу в нічний час проводять доплату в розмірі 35% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час.

Для тих підприємств, які не були представлені уповноваженими представниками зі сторони власника і з боку профспілки при укладенні генеральної угоди, обов’язковими будуть норми, соціальні гарантії, пільги, компенсації, встановлені законодавчими та нормативно-правовими актами на державному рівні.

У той же час підприємства можуть застосовувати під час укладення колективного договору норми та положення чинної генеральної угоди.

Контролери відмітили: законодавство не передбачає в якості компенсації надавати інші дні відпочинку за роботу у вечірній або нічний час.

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: створення та облік

Виплата відпускних та компенсації за невикористані відпустки здійснюють за рахунок забезпечення оплати відпусток. Це своєрідний резервний фонд, який бухгалтери часто називають «резервом відпусток». Розповімо, для чого його створювати, як його розраховувати та відображати в обліку
52672

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21692

Відпустка за роботу на комп’ютері в період воєнного стану

Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері належить до щорічних. У період воєнного стану діють особливі правила надання щорічних відпусток. Експерт пояснив, чи стосуються вони відпустки за роботу на комп’ютері
18149

Нарахування заробітної плати: як провести без помилок

Обов’язок роботодавця – виплачувати працівникам заробітну плату. Та перш за все бухгалтер має провести розрахунок та нарахування зарплати. Про особливості оплати праці під час війни, загальні правила нарахування та утримання податків із зарплати – у консультації
1512181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді