Шведський стіл для працівників: ДФС продовжує наполягати на оподаткуванні

Судовою практикою підтверджено: «кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачує (надає) роботодавець (податковий агент) платникам податків (працівникам такого податкового агента) для їх забезпечення додатковими соціальними гарантіями, компенсаціями та пільгами в силу укладеного колективного договору, а також включення роботодавцем витрат на таке надання до складу собівартості реалізованих послуг, не є додатковим благом та не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких платників податку».

Однак податківці зауважили: хоч доходи, одержані платником податків у вигляді «громадського харчування», «харчування за принципом «шведського столу» не відносять до додаткового блага, відповідно до підпункту 164.2.17 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). це не дає підстав вважати такі доходи звільненими від ПДФ і військовим збором. Зазначене лише вказує на те, що вказані доходи не є додатковим благом.

Контролери такі доходи визначають як інші доходи і включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків.

І те що підприємство зазначає, що неможливо персоніфікувати отриманий дохід не є підставою для звільнення працівника від сплати податків та зборів.

ДФС наполягає: є об'єктом оподаткування ПДФО і військовим збором та базою нарахування ЄСВ дохід у вигляді вартості харчування («громадське харчування», «харчуванням за принципом «шведський стіл»), яким роботодавець забезпечує виключно працівників підприємства і продукти харчування, що закуповує підприємство відповідно до кількості працівників.

Аналогічна позиція була викладена у рішенні Харківського окружного адміністративного суду від 07.05.2018 у справі № 820/764/18.

Таку ж позицію контролери зазначали в іншому своєму листі від 05.09.2018 № 3853/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Лист ДФС від 03.06.2019 № 2535/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Як і працівника нагодувати, і податків не платити

Шведський стіл для працівників: ДФС продовжує наполягати на оподаткуванні
Ірина Петрусенко,експерт Експертус Головбух
► у якій формі ліпше організувати харчування працівників ►чи оподатковувати вартість харчування ► облік витрат на харчування у вигляді шведського столу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450499

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57288

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді