Працівник придбав пальне для підприємства за готівку: чи складає АЗС акцизну накладну

СКАЧАТИ Зразок Акцизної накладної на власне споживання «П»

Коли суб’єкт господарювання, зареєстрований платником акцизного податку, придбаває через свого представника пальне за готівку на АЗС/АГЗС, особа, яка реалізує пальне, зобов’язана у встановлені строки скласти акцизну накладну (АН) на такого суб’єкта господарювання і зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ЄРАН).

Представник суб’єкта господарювання має надати документ, що підтверджує його повноваження.

Суб’єкт господарювання, зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального на всі обсяги витраченого для власних виробничих потреб пального, має скласти електронну АН за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД витраченого пального. Цю АН реєструють в ЄРАН (п. 231.1 Податкового кодексу України).

Облік отриманого та реалізованого (витраченого) пального ведуть, щоб виявити об’єкт оподаткування акцизним податком, а саме: обсяги перевищення реалізованого (витраченого) пального над отриманим.

При цьому якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального не перевищують обсягів пального, отриманого від інших платників акцизного податку, за які сплатили акцизний податок, у платника акцизу не виникатиме об’єкта оподаткування.

За матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області

Працівник придбав пальне для підприємства за готівку: чи складає АЗС акцизну накладну
Денис ПЕТРИГА,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, САР, DipFM, DipMA
На часі — акцизні зміни. Із 1 липня працює урядова постанова від 19.06.2019 № 545. Вона оновила низку нормативних актів, що регулюють ліцензування обігу пального та алкоголю, реєстрацію акцизних накладних, використання засобів обліку для операцій з пальним, спиртом і спиртовмісною продукцією. Розглянемо ключові зміни.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизна накладна 2024

Акциз, САРП/ЄРАН, електронні сервіси, акцизні склади — все, що пов’язано з реалізацією пального давно увійшло в бухгалтерське життя. Про заповнення акцизної накладної, порядок складання акцизних накладних розповімо в огляді. Не забудемо й про зразки заповнення
54396

Роздрібний акциз у касових чеках і КОРО

Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами мають не лише зазначати суми роздрібного акцизу у касових чеках, а й належно заповнювати книги обліку розрахункових операцій
6032

Паливний акциз у запитаннях — відповідях

Уже понад рік суб’єкти господарювання, які реалізують пальне, є платниками акцизного податку. Але на практиці ще й досі не розв’язані всі питання щодо паливного акцизу. Аби вберегти підприємців від штрафів, ми підготували відповіді на нагальні запитання
5193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді