Уносимо готівку до банку для подальшого переказу: це готівковий чи безготівковий розрахунок

Ідеальні зразки розрахункових документів

Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 № 2346-III не містить терміну «грошові розрахунки».

Для проведення переказу можна використовувати кошти, як у готівковій (формі грошових знаків), так і в безготівковій формі (формі записів на рахунках у банках).

Ініціювання переказу проводять, зокрема, шляхом:

  • ініціатор подає до банку, в якому відкритий його рахунок, розрахунковий документ;
  • платник подає до будь-якого банку документ на переказ готівки і відповідної суми коштів у готівковій формі;
  • ініціатор подає до відповідної установи — учасника платіжної системи документ на переказ, що використовують у відповідній платіжній системі для ініціювання переказу;
  • одержувач використовує електронний платіжний засіб (платіжну картку).

Зарахування коштів на рахунки торговців є безготівковими розрахунками, незалежно від способу ініціювання цих переказів шляхом:

  • перерахування коштів з рахунка на рахунок,

або

  • внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв (п. 10 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 № 148).

Лист НБУ від 16.05.2019 № 57-0007/26039


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарний чек: зразок

Які обов’язкові реквізити товарного чека, яка його форма та зміст — про все це у статті
32198

Розрахунки та зобов’язання. База бухпроведень

В одному місці редакція «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по розрахункам та зобов’язанням: дебіторській та кредиторській заборгованості, дисконтуванню, порушенню договірних зобов'язань, податкам та зборам. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
60

Розрахунково-платіжна відомість працівника

Про розрахунково-платіжну відомість та її призначення розповімо у даній консультації. Також наведемо зразок заповнення розрахунково-платіжної відомості та повідомлення про розміри виплат (розрахункового листка)
41113

Розрахунки з постачальниками та підрядниками: бухгалтерський облік

Найбільш повсякденна операція у бухгалтерському обліку? Мабуть, це облік розрахунків, адже придбання товарів, робіт, послуг відбувається мало не щодня. Які рахунки використовуються, облік податкового кредиту з ПДВ, як впливає система оподаткування на розрахунки та в якій формі їх можна проводити, розрахунки в іноземній валюті – це питання даного огляду.
61215

Грошові кошти та валютні операції. База бухпроведень

В одному місці редакція системи «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по грошовим коштам та валютним операціям: готівці, безготівковим розрахункам, іноземній валюті та курсовим різницям. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді