Отримали письмову ІПК від податківців: скільки часу діє роз’яснення

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Індивідуальна податкова консультація (ІПК) має індивідуальний характер і її може використовувати винятково платник податків, якому її надали (п. 52.2 Податкового кодексу України; ПК).

Отримали письмову ІПК від податківців: скільки часу діє роз’яснення

Платника податків (податкового агента та/або його посадову особу), який діяв відповідно до ІПК, наданої йому у письмовій формі, не можна притягнути до відповідальності, включаючи фінансової (штрафні санкції та/або пеня) за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення. Зокрема, на підставі того, що надалі таку ІПК змінять або скасують. Це правило діє за умови, що ІПК зареєстрували в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій.

Платник податків та/або податковий агент, які діяли відповідно до ІПК, не звільнені від обов’язку сплати податкового зобов’язання, визначеного ПК.

Отже, роз’яснення, надані в ІПК, застосовують протягом періоду дії норм податкового законодавства, роз’яснених у цій ІПК.

Надаючи ІПК, контролюючий орган не встановлює і не змінює відповідну норму законодавства, а лише роз’яснює чинні положення. Крім того, ІПК не має сили нормативно-правового акту.

Лист ДПС від 17.10.2019 № 813/6/99-00-07-03-02-15/ІПК


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

«Клуб білого бізнесу»: що варто знати

Верховна Рада вже ухвалила Закон про «клуб білого бізнесу». Ще чекаємо на підпис президента й офіційне опублікування. Але вже маєте змогу оцінити, чи приймуть вас до клубу білого бізнесу і на які привілеї зможете розраховувати
75

Коли виникає податкова застава та як її позбутися

Несплата, прострочення податкових платежів. Що далі? Звичайно, це вже та ситуація, яку краще не допускати. Однак у господарському житті все можливо, як свідомо, так і через необачність. А далі – податкова застава, з першого ж дня податкового боргу. Що це значить? Які обмеження на операції з майном підприємства виникають та як позбутися податкової застави? Відповіді на питання – у цьому огляді
14842

Як дізнатися про податковий борг

Платникам податків відомо, що несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Найважливіша інформація про податковий борг ― у консультації
38296

Податковий агент

Усі працюючі сплачують зі своєї зарплати податки, часто навіть не знаючи про їхні суми, тому що за них усе роблять податкові агенти. Хто ці податкові агенти? І які ще податки, крім зарплатних, вони сплачують?
12709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді