Держпраці оштрафувало підприємство на 250 тис. гривень

UA RU

Працюєте з готівкою? Готуйтеся до РРО-змін у 2020 році

Управлінням Держпраці в області розглянуто справу про накладення штрафу на підставі акта інспекційного відвідування щодо порушень приватним підприємством із Кропивницького, яке надає охоронні послуги, вимог, передбачених ч. 1 ст. 21 та ч. 3 ст. 24 КЗпП України відносно двох працівників.

Інспектори праці Управління здійснили вихід на територію одного із потужних промислових підприємств у Кропивницькому і провели опитування двох постів охорони щодо оформлення трудових відносин.

На першому посту пропускного входу на територію чоловік у формі охоронця себе назвати відмовився, але повідомив, що працює в охоронній фірмі тривалий час і вчасно отримує зарплату. Перебування його на посту зафіксовано на відео.

Держпраці оштрафувала підприємство на 250 тис. гривень

Чоловік у формі охоронника на наступному посту теж повідомив, що працює на даному підприємстві із травня поточного року позмінно, отримує зарплату, трудові відносини оформлені. Однак, підприємство надало документи, ведення яких передбачено законодавством про працю. Документи щодо працевлаштування охоронника з першого посту були відсутні. Повідомлення про прийняття працівника другого посту подане до державної фіскальної служби пізніше, ніж інспектор зафіксувала його роботу на відео. Висновок: інспекційним відвідуванням встановлено виконання роботи двома працівниками, з якими трудові відносини не укладені.

Штрафна санкція, передбачена абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України (допущення працівника до роботи без укладення трудового договору) становить 30-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої Законом на момент виявлення порушення (4173 грн) за кожного працівника по відношенню до якого допущене порушення. Загальна сума фінансових санкцій, - 250 380 гривень.

За матеріалами Держпраці у Кіровоградській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
197925

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17915

Як вести підсумований облік робочого часу

Скористайтеся порадами експертів, щоб запровадити підсумований облік робочого часу, вести його без помилок, скласти графік змінності та оплачувати час, відпрацьований понад норму
30950

Виробнича практика на підприємстві: як оформити й оплачувати працю

Виробнича практика — частина навчального процесу. Практиканти на підприємстві можуть бути як учнями професійно-технічних навчальних закладів (профтехучилищ), так і студентами вишів (ст. 29 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР; ст. 51 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII)
40238

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
110393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді