З 20 грудня з’явиться монета номіналом 5 грн та оновлена банкнота номіналом 50 грн

UA RU

Як дисконтувати довгострокову кредиторську заборгованість

В обіг вводять монети нового номіналу, які поступово замінять паперові банкноти:

  • 5 гривень — з 20 грудня 2019 року;
  • 10 гривень — у середині 2020 року.

Також запроваджують оновлені банкноти номіналом:

  • 50 гривень — з 20 грудня 2019 року;
  • 200 гривень — з 25 лютого 2020 року.

З 20 грудня з’явиться монета номіналом 5 грн та оновлена банкнота номіналом 50 грн

Банкоти мають удосконалену систему захисту і за дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні — номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень.

Номінальний ряд гривні скоротять із 17 до 13 номіналів, доки в обігу перебуватимуть монети 25 копійок. Ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуть назад у обіг, поступово їх ставатиме все менше.

Внаслідок номінальний ряд гривні сягне найбільш оптимального розміру — 12 номіналів. Усього в ньому буде 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 грн) та 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 грн).

За матеріалами НБУ

Монета, банкнота, банк


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарний чек: зразок

Які обов’язкові реквізити товарного чека, яка його форма та зміст — про все це у статті
32199

Розрахунки та зобов’язання. База бухпроведень

В одному місці редакція «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по розрахункам та зобов’язанням: дебіторській та кредиторській заборгованості, дисконтуванню, порушенню договірних зобов'язань, податкам та зборам. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
60

Розрахунково-платіжна відомість працівника

Про розрахунково-платіжну відомість та її призначення розповімо у даній консультації. Також наведемо зразок заповнення розрахунково-платіжної відомості та повідомлення про розміри виплат (розрахункового листка)
41113

Розрахунки з постачальниками та підрядниками: бухгалтерський облік

Найбільш повсякденна операція у бухгалтерському обліку? Мабуть, це облік розрахунків, адже придбання товарів, робіт, послуг відбувається мало не щодня. Які рахунки використовуються, облік податкового кредиту з ПДВ, як впливає система оподаткування на розрахунки та в якій формі їх можна проводити, розрахунки в іноземній валюті – це питання даного огляду.
61218

Грошові кошти та валютні операції. База бухпроведень

В одному місці редакція системи «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по грошовим коштам та валютним операціям: готівці, безготівковим розрахункам, іноземній валюті та курсовим різницям. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
122

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді