Як зазначити в ПН код товару в наборі

527

Запитання

Як зазначати код товару за УКТ ЗЕД у податковій накладній на постачання товарів у наборі чи комплекті? Як заповнити графи 6 та 7 податкової накладної, якщо ціну зазначили за набор/комплект?

Відповідь

Банк проведень: безоплатна передача й отримання товарів

Номенклатура товарів продавця має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжують постачання цих товарів.

Для класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), що є товарною номенклатурою Митного тарифу України.

Митний тариф України містить:

  • Основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД (далі — Правила);
  • примітки, додаткові примітки до розділів, груп і товарних підпозицій.

Тож товари класифікують відповідно до Правил, приміток, додаткових приміток до розділів, груп і товарних підпозицій.

Код УКТ ЗЕД набору товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції та один чи декілька видів іншої товарної позиції, визначають за Правилом 3.

Операцію постачання набору товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції та один чи декілька видів іншої товарної позиції, у податковій накладній (ПН) відображають одним рядком.

Щодо правильності визначення коду УКТ ЗЕД для товарів, що поставляють у наборі/комплекті під час оформлення ПН, зверніться до Торгово-промислової палати України або Науково-дослідного інституту судових експертиз.

У графах 6, 7 ПН зазначають кількість і ціну постачання одиниці товару, а саме: ціну одиниці набору/комплекту товарів і кількість цих наборів/комплектів.

ЗІР, категорія 101.16

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21753

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
455687

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
312530

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28116