Факту крадіжки авто недостатньо для звільнення від сплати транспортного податку

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Якщо викрадений легковий автомобіль, що використовувався до 5 років і має об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см, не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ, його власник не звільняється від сплати транспортного податку

Якщо викрадений легковий автомобіль, що використовувався до 5 років і має об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см, не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ, його власник не звільняється від сплати транспортного податку.

Так стверджують податківці, посилаючись на вимоги Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 267.6.8 ПК у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем. Однак тільки за умови, що такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

Лист ДФС від 11.05.2016 №4837/Л/99-99-13-03-02-14


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді