Чи можна досі зазначати «Товари в асортименті»? Чи потрібно відокремлювати кожну товарну позицію та зазначати той-таки «код товару згідно з УКТ ЗЕД» на всі позиції, особливо коли їх до 9999 на день?
Нагадаємо, що в разі постачання товарів (наприклад, ліків) за готівку кінцевому споживачеві (неплатникові ПДВ) може бути складена одна податкова накладна за щоденними підсумками операцій (п. 201.4 Податкового кодексу України; ПК). Однак за умови, що розрахунки за такі операції проводять через касу / реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника).
Підсумкова податкова накладна 2020
Податкові накладні на оподатковувані операції
У податковій накладній за щоденними підсумками суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначають загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у фіскальному звітному чеку (Z-звіті).У податкових накладних за щоденними підсумками згідно з Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307:
- у верхній лівій частині у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» роблять позначку «X»;
- зазначають тип причини «11 — Складена за щоденними підсумками операцій»;
- у графі «Отримувач (покупець)» зазначають «Неплатник»;
- у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляють умовний ІПН «100000000000»;
- графи 4, 5, 6 та 7 не заповнюють;
- у графі 10 відображають загальний обсяг постачання (база оподаткування) товарів без урахування ПДВ.
До розділу А податкової накладної (рядки I-X) вносять узагальнювальні дані за операціями, на які складають таку податкову накладну, а саме:
- у рядку I зазначають загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;
- у рядках II-IV зазначають суми ПДВ, нараховані на підставі обсягів постачання, зазначених у рядках V та VI;
- у рядках V-IX зазначають загальні обсяги постачання товарів в розрізі кодів ставок, зазначених у графі 8 нижньої табличної частини податкової накладної.
Зауважимо, що коли до Z-звіту включено суму поставки платнику ПДВ і на таку операцію було складено окрему податкову накладну, таку суму поставки та суму ПДВ не включають до зведеної податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій.
Читайте продовження статті
Гость, терміново потрібна відповідь?
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"