Як закрити ФОП онлайн

UA RU
Автор
експерт з обліку та оподаткування
Електронна послуга припинення ФОП онлайн дозволяє здійснити онлайн-подання заяви про державну реєстрацію припинення фізичною особою-підприємцем її підприємницької діяльності. Про те як закрити ФОП онлайн у 5 кроків — читайте у статті.

⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

ФОП позбавляється статусу підприємця від дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідного запису. Припинення підприємницької діяльності здійснюється незалежно від адреси місця проживання ФОП у межах України.

Щоб закрити ФОП онлайн у 2023 році потрібно скористатися порталом/додатком «Дія» та пройти кілька кроків:

Крок 1. Замовте електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).

Крок 2. Зареєструйте чи авторизуйте себе (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

Крок 3.  Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Вся важлива інформація вже збережена в системі — потрібно лише перевірити, чи вона вірна, та підписати заяву за допомогою вашого електронного підпису.

Крок 4. Підписану заяву буде автоматично надіслано до реєстратора, інформацію про закриття - до податкової служби.

Крок 5. Статус заяви можна перевірити у кабінеті громадянина. Повідомлення про закриття ФОП з’явиться у кабінеті та буде відправлено електронною поштою.

Реєстратор вносить інформацію про закриття ФОП онлайн 2023 до Єдиного державного реєстру та інформує податковий орган, де було зареєстровано фізичну особу-підприємця, що цей ФОП закрито.

Якщо працювали зі спрощеною системою оподаткування, вас виключать з реєстру платників єдиного податку й реєстру платників ПДВ. З цього моменту ваш ФОП вважається закритим.

На що ще треба звернути увагу!

Щоб закрити ФОП, маєте сплатити податки й надати податкову звітність. Залежно від системи оподаткування умови подання звітності й вимоги будуть дещо різними:

Якщо працювали за спрощеною системою оподаткування:

Якщо працювали за загальною системою оподаткування:

  • сплатіть єдиний податок за місяць, у якому закрили ФОП, або за квартал, якщо були у 3-й групі єдиного податку;
  • подайте ліквідаційну звітність про майновий стан і доходи протягом 30-ти днів після закриття ФОПу (подають за період з початку року до дня закриття ФОП);
  • протягом 10-ти днів після подання звітності сплатіть ПДФО та військовий збір. Ліквідаційну звітність можна подати онлайн у Електронному кабінеті.

 

Незалежно від системи оподаткування необхідно сплатити ЄСВ за місяць, у якому закрили ФОП і протягом 30-ти днів подати ліквідаційну звітність з ЄСВ за період з початку року до дня закриття ФОПу. Ліквідаційну звітність можна подати також онлайн у Електронному кабінеті.

Важливо! Якщо маєте ліцензію (наприклад, на продаж алкоголю або сигарет) – її слід анулювати.

Необхідно також закрити підприємницький банківський рахунок.

Досі гадаєте, що немає статусу підприємця, то немає боргів: це не так. Якщо заборгували оплати постачальникам, орендодавцю, то навіть коли закриєте ФОП, на вас можуть подати до суду як на звичайну фізособу, адже підприємці відповідають за зобов'язаннями своїм майном (ст. 52 ЦКУ).

За інформацією порталу Дія

 

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 2

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді