Купили чай та каву для працівників: чи буде податковий кредит з ПДВ

Податківці пояснили: суми ПДВ з вартості товарів для санітарно-гігієнічних та господарсько-адміністративних витрат (питна вода, чай, кава, цукор, вершки, квіти тощо), можна включати до податкового кредиту якщо є підтвердний документ:

  • податкова накладна/розрахунок коригування, зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • митні декларації;
  • інші документи, передбачені пунктом 201.11 Податкового кодексу України.

Податковий кредит з ПДВ: Приклад

Якщо вартість зазначених товарів включаєте до складу витрат та до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування (тобто компенсуються покупцями, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ), дані товари визнають такими, що призначені для використання/використані у господарській діяльності в оподатковуваних операціях.

Відповідно додатково нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ не потрібно.

Лист від 31.05.2019 № 2498/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухоблік ПДВ

Купили чай та каву для працівників: чи буде податковий кредит з ПДВ
Олег СічКерівник Об’єднаної редакції Експертус: Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Бухоблік за розрахунками з ПДВ залежить від того, як їх оподатковують відповідно до ПК . На основі цього Мінфін затвердив Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість. Для бухобліку ПДВ — це ключовий документ…

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
847

Податковий кредит з ПДВ 2023: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади.
128514

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2366