У які строки реєструвати РК на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг

Граничні строки реєстрації податкових накладних (ПН) та/або розрахунків коригування до них (РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) визначає пункт 201.10 Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, для РК, що склав постачальник на отримувача, в яких зменшують суму компенсації вартості товарів/послуг протягом — 15 календарних днів з дня отримання такого РК до ПН отримувачем (покупцем).

Разом з тим, ПК не передбачає механізм фіксації дати отримання покупцем такого РК. Тому, податківці рекомендують реєстрацію РК на зменшення здійснювати з урахуванням термінів, що визначає пункт 201.10 ПК, щоб не допустити помилок під час складання податкової звітності та уникнути непорозумінь під час обрахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.

Лист ДПС від 13.09.2019 № 177/6/99-00-04-02-03-15/ІПК

У які строки реєструвати РК на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг
Наталія ТОВЧЕНИК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
ДФС вкотре змінила критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. А також зняла тавро «ризиковий» з новачків — платників ПДВ, які зареєструвалися менше ніж три місяці тому.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
200733

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23776

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
478553

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
318789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді