Операції з купівлі валюти у готівці обкладатимуть 1% збором: проєкт Закону

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Операції з купівлі валюти у готівці обкладатимуть 1% збором

Законопроєкт № 2208 пропонує запровадити загальнодержавний збір на розвиток спорту, щоб створити додаткові джерела фінансування розвитку спорту та забезпечити дієвий контроль за сплатою цього збору.

Платниками збору будуть уповноважені установи, визначені в Законі України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 № 2473-VIII, та їх структурні підрозділи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі.

Об’єктом оподаткування будуть операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі. Базою оподаткування — сума операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі. Ставка становитиме 1% від операції з купівлі іноземної валюти у готівковій формі. Базовий податковий період дорівнюватиме календарному дню.

Операції з купівлі валюти у готівці обкладатимуть 1%

Нараховувати та перераховувати збір на розвиток спорту потрібно буде не пізніше наступного робочого дня під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі. Подавати декларацію до 20 числа місяця, що настає за звітним.

Також законопроєкт передбачає, що накладатимуть штраф у розмірі 100% суми операцій з купівлі іноземної валюти, здійснених платником збору, у разі ненадання ним необхідних розрахункових документів.

Проєкт Закону від 03.10.2019 № 2208


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошові кошти та валютні операції. База бухпроведень

В одному місці редакція системи «Експертус Головбух» зібрала для вас найпоширеніші бухгалтерські проведення по грошовим коштам та валютним операціям: готівці, безготівковим розрахункам, іноземній валюті та курсовим різницям. Більше проведень знайдете у рубрикаторі або через пошуковий рядок
127

Валютне регулювання

Валютний нагляд з боку банків за операціям в іноземній валюті – це той інструмент, який накладає певні обмеження у зовнішньоекономічній діяльності та валютних операціях. Це може стосуватися не лише підприємств і підприємців, але й звичайних фізосіб. Якими є ці нюанси для 2024 року розповімо в огляді
72085

Інкотермс 2020: правила роботи

Міжнародні комерційні умови Інкотермс 2020 діють і 2023 році. Це міжнародні правила поставки товарів, які досить часто зустрічаються в зовнішньоекономічних договорах. На що краще звернути увагу при їхньому застосуванні, як це впливає на визнання доходу в бухгалтерському обліку – про це в сьогоднішній консультації, яка може бути корисною як юристу, так і бухгалтеру, що мають справу з ЗЕД
48375

Облік валютних операцій на підприємстві 2023

Валютні обмеження 2023 – які вони у період дії воєнного стану. Розглянемо також облік валютних операцій на прикладах придбання та продажу іноземної валюти 2023
62097

Обмеження валютних операцій в умовах воєнного стану

Після впровадження воєнного стану в регулюванні ЗЕД змінилися не лише правила оподаткування, а й деякі обмеження, зокрема щодо строків валютних розрахунків, тобто платежів за експортно-імпортними операціями. Про існуючі валютні обмеження у сфері ЗЕД і банківських валютних розрахунків після впровадження воєнного стану розповімо в цьому огляді.
24137

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді