Надаємо послуги з пошуку персоналу нерезиденту: що з ПДВ

Операції з «офшорним» нерезидентом: аналізуємо ризики

Послуга з надання персоналу — господарська або цивільно-правова угода. За такою угодою особа, що надає послугу (резидент або нерезидент), направляє у розпорядження іншої особи (резидента або нерезидента) одну або декількох фізосіб для виконання визначених цією угодою функцій (пп. 14.1.183 Податкового кодексу України; ПК).

Надаємо послуги з пошуку персоналу нерезиденту: що з ПДВ

Якщо платник ПДВ послуги з надання персоналу надає нерезиденту і персонал працює за місцем здійснення діяльності покупця, то така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ. Оскільки місце постачання послуги за межами митної території України.

Водночас, послуги з пошуку та підбору персоналу не включено до переліку послуг, визначених пунктами 186.2 та 186.3 ПК. Місце постачання таких послуг визначають відповідно до пункту 186.4 ПК — за місцем реєстрації постачальника таких послуг.

Тому операції з постачання послуг з пошуку та підбору персоналу, які постачає резидент України-платник ПДВ, є об'єктом оподаткування ПДВ. Зазначені послуги оподатковують у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Лист ДПС від 24.10.2019 р. N 987/6/99-00-07-03-02-15/ІПК


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
64628

Податкові пільги з ПДВ

Податкове законодавство дає можливість застосовувати пільги і тим самим дозволяє заощаджувати на податках. Однак поводьтеся обачно із ПДВ-пільгами — вони можуть приховувати загрозу. Хто із платників податків має бути напоготові та як «розрулити» цю ситуацію — розглянемо у консультації
4631

Звільнення від ПДВ та ввізного мита генераторів та акумуляторів

Уряд звільнив від ПДВ та ввізного мита генератори, акумулятори й інше енергетичне обладнання. Дізнаєтеся: умови такого звільнення; період дії звільнення; чи стосується це продажу залишків товарів, які раніше ввезли чи придбали з ПДВ.
9685

Що змінилося в оподаткуванні ПДВ в умовах воєнного стану

Закон № 2120 запрацював 17 березня. З-поміж іншого, він уніс зміни в оподаткуванні ПДВ на період воєнного стану. Та в межах кількох сторінок нормативного документа не можна врегулювати всі особливості роботи. Контролери відреагували швидко — маємо оберемок свіжих пояснень, як працювати з ПДВ в умовах воєнного часу.
13991

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді