Відповіді на запитання за темою Єдиний реєстр податкових накладних

Як в податковій звітності з ПДВ відобразити коригування податкових зобов’язань
Яким чином в податковій звітності з ПДВ відображається коригування податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до пункту 198.5 Податкового кодексу України, у разі якщо товари/послуги, необоротні активи починають використовуватись в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності?
157
Нюанси зазначення одиниці виміру у графі 4 податкової накладної
Чи може у графі 4 податкової накладної зазначатися інша одиниця виміру, ніж була зазначена при придбанні товару. Наприклад, при придбанні зазначена одиниця виміру «кг», а при постачанні «шт» з відповідним кодом згідно з КСПОВО?
103
Коли нараховувати розподільчі ПДВ-зобов’язання за розблокованою накладною
Підприємство пропорційно розподіляє ПДВ та складає зведені податкові накладні згідно з пунктом 199.1 Податкового кодексу. Реєстрація податкової накладної за листопад минулого року, яка підпадала під пропорційний розподіл, була зупинена. У березні 2024 року цю податкову накладну розблокували, і підприємство включило суму з неї до податкового кредиту березня. Який застосовувати коефіцієнт — 2023 чи 2024 року?
93
Нюанси заповнення графи 3.1 податкової накладної/4.1 розрахунку коригування до податкової накладної
Які особливості заповнення з 01.01.2023 графи 3.1 податкової накладної (4.1 розрахунку коригування до податкової накладної) у зв’язку із затвердженням Законом України «Про митний тариф України» кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД версії 2022 року?
474
Як обрахувати граничний строк для включення ПН до податкового кредиту
Підприємство не включило до податкового кредиту ПН складену до 01.01.2022. За законом включити таку ПН до кредиту можна протягом 365 днів із 01.01.2022, але не пізніше ніж 1095 днів від дати складання ПН. Якщо 1095-й день припадає на 1 квітня, чи можна включити ПН до податкового кредиту цією датою? Як визначити граничний строк на включення ПН до податкового кредиту, враховуючи воєнне призупинення строків?
268
Як подати клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги для розблокування ПН
Як подається до податкового органу клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в адміністративному порядку?
1084
На яку дату складати РК до ПН у разі зміни номенклатури товарів/послуг
На яку дату складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг?
622
Помилкову податкову накладну заблокували: чи можливо її відкликати з ЄРПН
Чи подають пояснення та копії документів з метою розгляду питання прийняття податковим органом рішення про реєстрацію в ЄРПН ПН/РК, в обов’язкових реквізитах яких допустили помилку, у разі якщо їх реєстрацію зупинили, та чи можливо відкликати таку ПН/РК з ЄРПН?
1454
Не подали копії документів та письмові пояснення до заблокованих ПН: чи будуть штрафи
Чи застосовують штрафні санкції за не реєстрацію в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної (ПН/РК), реєстрацію яких зупинили, якщо платник не подав копії документів та письмові пояснення, необхідні для прийняття ДПС рішення про їх реєстрацію?
517