Звільнення від ПДВ та ввізного мита генераторів та акумуляторів
- До якої дати діє звільнення від ПДВ та ввізного мита
- Які операції звільнили від ПДВ та ввізного мита
- Чи є умови для звільнення від ПДВ та ввізного мита
- Чи можна не застосовувати ПДВ-звільнення
- Як скласти ПН при постачанні товарів із Переліку № 224
- Як виправити ситуацію, коли продали звільнений товар із ПДВ
- Чи нараховувати податкові зобов’язання на часткову попередню оплату до запровадження пільги
- Які умови для звільнення від ввізного мита
Кабмін постановою від 09.11.2022 № 1260 звільнив від оподаткування ПДВ і ввізним митом товари для енергетики та забезпечення тепла. Зміни внесли до Переліку товарів (у т. ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 № 224 (далі — Перелік № 224). Рішення набрало чинності 11.11.2022.
Як працює звільнення — розглянемо далі.
До якої дати діє звільнення від ПДВ та ввізного мита
Постанова № 224 діятиме упродовж строку дії пункту 71 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (ПК) та пункту 9-15 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України. Тобто цей період закінчиться останнім календарним днем місяця, в якому завершиться дія карантину. Наразі дію карантину продовжили до 31.12.2022. Тож поки що звільнення діє лише до цієї дати.
Які операції звільнили від ПДВ та ввізного мита
Звільнення від ПДВ та ввізного мита товарів за Постановою № 224 передбачили для операцій ввезення на митну територію України та/або постачання на митній території України.
Уряд не встановив жодних обмежень щодо кола осіб, які можуть застосовувати звільнення від ПДВ у зазначених операціях. Воно діє із 11.11.2022 для будь-яких суб’єктів господарювання, які постачають:
- вітчизняні та імпортні товари за переліком, що визначив Кабмін;
- незалежно від дати їх ввезення чи придбання;
- на всіх етапах постачання.
Поради з організації роботи коворкінгу: документальне оформлення, вибір КВЕДу, РРО, ліцензування, подання 20-ОПП. Облік приміщення, офісної техніки і меблів. Обчислення собівартості послуги та бухпроведення з обліку послуг коворкінгу. Податкові наслідки для коворк-центрів
Чи є умови для звільнення від ПДВ та ввізного мита
Чи можна не застосовувати ПДВ-звільнення
Як скласти ПН при постачанні товарів із Переліку № 224
Як виправити ситуацію, коли продали звільнений товар із ПДВ
Чи нараховувати податкові зобов’язання на часткову попередню оплату до запровадження пільги
Які умови для звільнення від ввізного мита