Як оподатковуються отримані бонуси від постачальника

Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Підприємство-постачальник у якості бонусу безоплатно надав матеріали (проведено окремою накладною). Які наслідки виникають у податковому обліку при здійсненні такої операції у підприємства-покупця?

РІШЕННЯ

По-перше, згідно з підпунктом 135.5.4 Податкового кодексу України(ПК) вартість товарів, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, повинна бути визначена на рівні не нижче звичайної ціни. По-друге, суми безоплатно отриманих товарів вважаються доходами на дату фактичного отримання платником податку товарів (п. 137.10 ПК).

Що стосується оподаткування бонусів ПДВ, то оскільки бонуси відносяться до маркетингових послуг, вони мають оподатковуватися за аналогією до наданих маркетингових послуг. Так, відповідно до пункту 185.1 ПК, об’єктом оподаткування податком на додану вартість є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Місцем постачання послуг відповідно до пункту 186.4 ПК є місце реєстрації постачальника. Отже, маркетингові послуги (отримані бонуси), які надаються підприємством — резидентом України, як резидентам, так і нерезидентам оподатковуються ПДВ за загальною ставкою (20%).

Таким чином, на суму отриманих бонусів від постачальника у підприємства виникає податкове зобов’язання з ПДВ. Дата виникнення податкових зобов’язань буде визначатися згідно з пунктом 187.1 ПК:

1) за датою зарахування бонусів на баланс підприємства;

2) за датою оформлення документа, що підтверджує факт надання маркетингових послуг (нарахування бонусів).


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді