За яким курсом іноземної валюти складати акт про виконання робіт нерезиденту

Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

За договором з нерезидентом підприємство отримало попередню оплату за виконання робіт (послуг), акт виконаних робіт підписано у тому ж місяці пізніше. На яку дату (дату отримання коштів чи дату підписання акта) розраховувати в бухгалтерському обліку суму акта у національній валюті? Яка сума буде базою оподаткування ПДВ?

РІШЕННЯ

Слід використовувати офіційний курс валюти.

Якщо першою подією за зовнішньоекономічним контрактом є оплата послуг, то згідно з пунктом 6 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» при визначенні їх вартості необхідно суму авансу (попередньої оплати) в іноземній валюті перерахувати у гривні за офіційним курсом іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання авансу.

При підписанні акта про виконання робіт (надання послуг) для визначення їх вартості також використовується офіційний курс іноземної валюти, встановлений НБУ на дату отримання попередньої оплати.

Підпунктом 153.1.1 Податкового кодексу України визначено, що доходи, отримані (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з продажем товарів (робіт, послуг) у частині їхньої вартості, що не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, перераховуються в гривні за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів, а в частині раніше отриманої оплати за курсом, що діяв на дату її отримання.

Відповідно до підпункту «б» пункту 187.1 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов’язань в разі постачання послуг є дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Базою оподаткування ПДВ є розрахована вартість послуг.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді