Чи буде податковий кредит, якщо товари придбано за бюджетні кошти

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Комунальне підприємство займається санітарним очищенням міста. Для придбання основних засобів (сміттєвоз, контейнери для збору сміття) отримує кошти з бюджету (КЕКВ 2410). Від постачальників отримує товар з ПДВ, ставить ПДВ у податковий кредит. Чи правомірно робить підприємство?

РІШЕННЯ

Це залежить від того, з якою метою надано підприємству бюджетні кошти.

У пункті 198.3 Податкового кодексу України (ПК) зазначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ПК, протягом такого звітного періоду у зв’язку, зокрема, з придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у т. ч. при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Згідно з підпунктом 135.5.10 ПК суми дотацій, субсидій, капітальних інвестицій із фондів загальнообов’язкового державного соцстрахування або бюджетів, отримані платником податку, включаються до інших доходів такого платника податку. У разі придбання за рахунок таких коштів товарів (послуг) чи основних засобів, суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути включені до складу податкового кредиту (за умови дотримання інших вимог щодо формування податкового кредиту, встановлених нормами ПК).

Нормами ПК не передбачено включення до складу доходів коштів, отриманих з бюджету як капітальні трансферти. Капітальні трансферти мають цільове призначення і надаються суб’єктам підприємницької діяльності, зокрема, на фінансування невиробничого (об’єктів соціально-культурного призначення) та виробничого будівництва, переоснащення, як участь у придбанні обладнання тощо.

Кошти, що передаються з бюджетів розвитку у зазначених цілях, не включаються до доходу платників податку, оскільки їх одержання з бюджету прямо не пов’язане з будь-яким видом діяльності підприємства і спрямоване на реалізацію програм соціально-економічного розвитку держави.

У зв’язку з цим профінансовані за рахунок цих коштів товари (послуги) чи основні засоби не можуть вважатися придбаними безпосередньо платником, і суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, не можуть бути включені до складу податкового кредиту.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді