Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — Розрахунок) може друкуватися поліграфічним способом, за допомогою комп’ютера або іншим методом. Розрахунок складається у двох примірниках. Оригінал надається покупцю, копія залишається у продавця, зберігаються у порядку, аналогічному порядку збереження податкових накладних.
Реєстр виданих і отриманих податкових накладних
Якщо Розрахунок складається до податкової накладної, яка відповідно до пункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, такий розрахунок надається покупцю тільки після його реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підставі Розрахунку отримувач товарів/послуг здійснює коригування податкового кредиту відповідно до статті 192 ПК з обов’язковим відображенням зазначених коригувань у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр). На титульному аркуші Розрахунку вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни. Сума коригування податкового кредиту вказується в графі 10 та/або 11 в останньому рядку Розрахунку.
Номер Розрахунку присвоюється відповідно до його номера в Реєстрі.
З набранням чинності 01.12.2014 наказу Мінфіну від 22.09.2014 № 958 Реєстр ведеться за новою формою, затвердженою даним наказом.
У графах 10, 12, 14, 16, 18 та 20 розділу ІІ Реєстру вказується вартість товарів/послуг та необоротних активів без податку на додану вартість. У разі здійснення записів на підставі Розрахунку (додаток 2 до податкової накладної) такі записи здійснюються з відповідним знаком (+ чи –). У графах 11, 13, 15, 17, 19 та 21 Реєстру вказується сплачена (нарахована) сума податку на додану вартість за товарами/послугами та необоротних активів, визначена виходячи з їх вартості, зазначеної у графах 10, 12, 14, 16, 18 та 20 (відповідно).
Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"