Показники коригування ПДВ в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Як відобразити у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної?

Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — Розрахунок) може друкуватися поліграфічним способом, за допомогою комп’ютера або іншим методом. Розрахунок складається у двох примірниках. Оригінал надається покупцю, копія залишається у продавця, зберігаються у порядку, аналогічному порядку збереження податкових накладних.

Реєстр виданих і отриманих податкових накладних

Якщо Розрахунок складається до податкової накладної, яка відповідно до пункту 201.10 Податкового кодексу України (ПК) підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, такий розрахунок надається покупцю тільки після його реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

На підставі Розрахунку отримувач товарів/послуг здійснює коригування податкового кредиту відповідно до статті 192 ПК з обов’язковим відображенням зазначених коригувань у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр). На титульному аркуші Розрахунку вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни. Сума коригування податкового кредиту вказується в графі 10 та/або 11 в останньому рядку Розрахунку.

Номер Розрахунку присвоюється відповідно до його номера в Реєстрі.

З набранням чинності 01.12.2014 наказу Мінфіну від 22.09.2014 № 958 Реєстр ведеться за новою формою, затвердженою даним наказом.

У графах 10, 12, 14, 16, 18 та 20 розділу ІІ Реєстру вказується вартість товарів/послуг та необоротних активів без податку на додану вартість. У разі здійснення записів на підставі Розрахунку (додаток 2 до податкової накладної) такі записи здійснюються з відповідним знаком (+ чи –). У графах 11, 13, 15, 17, 19 та 21 Реєстру вказується сплачена (нарахована) сума податку на додану вартість за товарами/послугами та необоротних активів, визначена виходячи з їх вартості, зазначеної у графах 10, 12, 14, 16, 18 та 20 (відповідно).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді