Чи виключається з Єдиного реєстру помилково сформована податкова накладна

Стаття-подарунок від системи «Експертус Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Чи може бути виключена з Єдиного реєстру помилково сформована податкова накладна та які наслідки виникнуть при її помилковій реєстрації?

РІШЕННЯ

Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією щодо окремих питань відображення у податковому обліку з ПДВ звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженою наказом ДПС від 16.02.2012 № 127, якщо показники документа, вказані платником при його реєстрації в Єдиному реєстрі, не відповідають тим, що містяться у податковій накладній, такий документ не може бути виключений з Єдиного реєстру і не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем.

При цьому платник має право зареєструвати в Єдиному реєстрі правильно оформлену податкову накладну, яка підлягає включенню до реєстрів виданих та отриманих податкових накладних та відображенню у деклараціях контрагентів.

Наявність в Єдиному реєстрі податкової накладної з помилками спричиняє розбіжності між даними Єдиного реєстру та реєстру виданих податкових накладних платника податку — продавця. Ці розбіжності є податковою інформацією, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи.

Якщо платник не надасть пояснення щодо суті таких розбіжностей та документальні підтвердження своїх пояснень на обов’язковий письмовий запит податкового органу, в якому має бути зазначене можливе порушення цим платником податків податкового законодавства, протягом 10-ти робочих днів з дня отримання запиту, це є однією з обставин, за наявності якої здійснюється документальна позапланова перевірка платника податку (пп. 78.1.1 Податкового кодексу України).

Отже, помилково сформована податкова накладна з Єдиного реєстру не виключається. При цьому платник ПДВ (фізична особа — підприємець або юридична особа) має право зареєструвати в Єдиному реєстрі правильно оформлену податкову накладну, яка підлягає включенню до реєстру виданих та отриманих податкових накладних і відображенню в деклараціях контрагентів.

Крім того, податковий орган може направити запит платнику про надання пояснень щодо помилкової податкової накладної. У такому випадку платник повинен надати пояснення протягом 10-ти робочих днів з дня отримання запиту для уникнення документальної позапланової перевірки.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді