Податкові наслідки оренди рухомого майна за кордоном

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Зміст статті:

ПРОБЛЕМА

Які податкові наслідки будуть для підприємства, яке орендує рухоме майно у нерезидента (юрособи) на території такого нерезидента?

РІШЕННЯ

Податок на додану вартість

Відповідно до пункту 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів (послуг), місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.

Водночас, пунктом 186.4 ПК визначено, що місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 ПК.

Зокрема, підпунктом «ґ» пункту 186.3 ПК встановлено, що місцем постачання наданого в оренду (лізинг) рухомого майна (крім транспортних засобів та банківських сейфів) вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або — у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання.

Крім того, при оподаткуванні ПДВ слід враховувати вимоги ПК щодо використання наданих послуг у господарській діяльності платника, адже постачанням послуг є надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПК)

Таким чином якщо у даному випадку підприємство орендує рухоме майно (крім транспортних засобів та банківських сейфів) у нерезидента (юрособи) на території нерезидента та використовує його в межах господарської діяльності, такі послуги є об’єктом оподаткування ПДВ. Тобто у такому разі підприємство матиме право на податковий кредит з ПДВ

Якщо ж об’єктом оренди є транспортні засоби або банківські сейфи, то у такому разі дана послуга не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.

Податок на прибуток

Нагадаємо, що з 01.01.2015 об’єкт оподаткування податком на прибуток визначають за правилами бухгалтерського обліку з врахуванням різниць відповідно до розділу ІІІ ПК. А застосування різниць є обов’язковим для тих підприємств, річний оподатковуваний дохід яких перевищує 20 млн. грн. Інші підприємства мають право повідомити контролюючий орган про незастосування різниць.

Якість обмеження щодо визнання витрат підприємства внаслідок взаємодії з нерезидентом можуть виникати лише у вигляді різниць.

Детальніше — Різниці з метою оподаткування податком на прибуток.

Підготовлено експертами Системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді