Нові умовні коди товарів УКТ ЗЕД – новий головний біль для бухгалтерів

UA RU
15.03.2017 року ДФС оприлюднили перший список кодів товарів УКТ ЗЕД, яких раніше не було в офіційному переліку. Реакція бухгалтерів неоднозначна

15.03.2017 року на офіційному веб-порталі ДФС з’явився перелік перших «умовних» кодів УКТ ЗЕД, яких раніше не було у офіційному довіднику. Необхідність додавати нові коди до класифікатору виникла через прийняття форми нової ПДВ накладної.

Нагадаємо, що раніше коди УКТ ЗЕД бул не обов'язково вказувати у ПДВ накладній. У оновленій ПДВ накладній, яку було прийнято 01.03.2017 вказувати код УКТ ЗЕД, та код послуг за ДКПП. З одного боку податківці полегшили життя бухгалтерам, адже тепер точно відомо, що у новій податковій накладній потрібно вказувати код УКТ ЗЕД. З іншого ж боку маємо ситуацію, коли для великої кількості товарів та послуг коди ще не визначені і не встановлені.

Про обрання та використання нових умовних кодів читайте у статті:

Як обрати умовний код для податкової накладної

ДФС пообіцяли прописати нові коди для товарів та послуг, які їх ще не мають і нещодавно вони з’явилися на офіційному веб-порталі ДФС. Проте бухгалтери не зітхнули з полегшенням, а навпаки – приготували для податківців багато нових питань.

Перша реакція бухгалтерів на нові коди УКТ ЗЕД

Куди вписувати нові коди?

Перш за все у бухгалтерів постає питання – куди вписувати нові умовні коди УКТ ЗЕД? Адже до офіційного довідника вони поки не внесені, отже, їх внесення до відповідної колонки нової податкової накладної податківці можуть прийняти за помилку. Відповідно третьої колонки для умовних кодів УКТ ЗЕД у новій ПДВ накладній немає.

Питання щодо термінології

Окрім того, питання викликають і коди 0010 1 та 0010 8 – житловий будинок та житлова будівля. Відповідно до літературного словника:

  • житловий будинок – кам’яна, дерев’яна, цегляна чи бетонна споруда призначена виключно для проживання людей;
  • житлова будівля - кам’яна, дерев’яна, цегляна чи бетонна споруда призначена як для проживання людей, так і для ведення господарської діяльності у окремих приміщеннях.

Питання виникають і до кодів 0011 3 та 0011 5 – нежиле приміщення та нежитлове приміщення. Проте, можливо податківці мали на увазі:

  • Під нежилими приміщеннями мають на увазі приміщення, що не придатні для подальшого проживання людей;
  • Під нежитловими приміщеннями мають на увазі такі приміщення, що не пристосовані для проживання людей, проте можуть використовуватися для господарської діяльності.

Також платників податків зацікавив код 0012 0 що йде із позначкою «інше». Поки що не ясно, які товари чи послуги можна позначати цим кодом. Чи можливо цей код тимчасово буде «універсальним» для всіх інших товарів чи послуг, яких тимчасово немає у класифікаторі УКТ ЗЕД.

Наразі реакція бухгалтерів та підприємців неоднозначна, тому радимо не робити передчасних висновків а дочекатися офіційних роз’яснень від податківців. Судячи із того, скільки питань виникло у бухгалтерів одразу і скільки їх з’явиться у майбутньому, податківці не будуть тягнути із відповідями на актуальні питання.

Про обрання та використання нових умовних кодів читайте у статті:

Як обрати умовний код для податкової накладної


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді