Податкова реформа: діалог з бізнесом

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Попри те, що до податкового законодавства останнім часом внесено істотні зміни, процес реформування у цій сфері триває. Чимало питань потребують корекції й додаткового врегулювання

Практична реалізація нововведень у податковій сфері пролила світло на деякі аспекти, які, з огляду на об’єктивні обставини, потребують додаткового врегулювання. Адже законодавчі зміни вносили та опрацьовували в непростих умовах, деякі норми мають певні неузгодженості.

«У нас є небагато часу, щоб внести відповідні зміни до прийнятих законів. І це ми повинні робити разом з бізнесом у конструктивному діалозі», — заявив Голова ДФС України Ігор Білоус.

Термін для внесення законодавчих змін — перший та початок другого кварталу. А тому Голова ДФС закликав представників бізнесу до активної роботи у цьому напрямі.

Для врегулювання неузгодженостей податкового законодавства фіскальна служба вже розробила чимало пропозицій. Зокрема, запропоновано переглянути критерії для застосування знижених ставок єдиного внеску, щоб ними могли скористатися більше роботодавців. Крім того, опрацьовано норму щодо рентних платежів з метою її приведення до більшої відповідності міжнародному досвіду оподаткування видобувних підприємств.

Під час зустрічі директори профільних департаментів Державної фіскальної служби розповіли про найважливіші аспекти законодавчих змін у податковій системі України та практичні шляхи їх реалізації. У результаті новацій, зокрема:

  • кардинально змінено порядок справляння податку на прибуток підприємств;
  • запроваджено нові правила системи електронного адміністрування ПДВ;
  • введено новий акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів), також до переліку підакцизних товарів включено оптове постачання електричної енергії.

Представникам бізнесу нагадали про можливість скористатися механізмом податкового компромісу, який дає змогу сплатити лише 5% від суми податків, які не були сплачені раніше. А 95% цієї суми вважаються погашеними. Отже, штрафні санкції не нараховуватимуть. Скористатися податковим компромісом можна до 17.04.2015.

Крім того, з 1 січня запроваджено систему електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі. Протягом І півріччя реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі здійснюватиметься без будь-яких обмежень. Не застосовуватимуться будь-які штрафи й у тому випадку, якщо платник зареєструє податкову накладну протягом 30 календарних днів (15 днів — встановлений термін та ще 15 — порушення терміну). Такий перехідний період триватиме до 1 липня.

Ігор Білоус зазначив, що, окрім законотворчої роботи, однією з головних цілей ДФС на поточний рік є функціональна реформа відомства, яка передбачає перехід до дворівневої структури, скорочення кількості департаментів та збільшення автоматизації. Фахівці ДФС уже працюють над концепцією майбутніх змін з урахуванням міжнародного досвіду.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді