Допустили помилку в обов’язкових реквізитах ПН? Чекайте на штраф!

За невчасну подачу податкової накладної - штрафи, за неправильні розрахунки - штрафи. А як щодо помилок в обов’язкових реквізитах? Які штрафи передбачені за помилки у таких реквізитах?

Існують штрафи за невиконання вимог щодо виправлення допущених продавцем товарів / послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної. Нижче ми розглянемо механізм застосування штрафів за невиконання таких вимог.

Втрата первинних документів через руйнування офісу

Штрафи, передбачені за помилки в обов’язкових реквізитах

Керуючись пунктом 201.10 Податкового кодексу України №2755 - VI (далі - ПК), якщо продавець товарів / послуг допустив помилку при зазначенні обов'язкових реквізитів у податковій накладній, передбачених п. 201.1 ПК, та / або продавець / покупець порушив граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної / розрахунку коригування продавець / покупець таких товарів / послуг має право до податкової декларації за звітний податковий період додати заяву із скаргою на такого продавця / покупця.

Документальна перевірка зазначеного продавця проводиться контролюючим органом у разі подання покупцем заяви із скаргою до податкової декларації за звітний податковий період. Контролюючий орган з'ясовує достовірність та повноту нарахування продавцем зобов'язань з податку за такою операцією протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви зі скаргою з урахуванням вимог встановлених п.п. 78.1.9 ПК.

Встановлення помилок, допущених продавцем під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПК, контролюючим органом в ході документальної перевірки, проведеної за заявою покупця, тягне за собою накладання на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень, та зобов'язання виправити такі помилки (п.120.3 ПК)

Існує порядок надсилання контролюючими органами податкових повідомлень - рішень платникам податків, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 р. № 1204 (далі — Порядок № 1204).

Три методи виправити помилки з податку на прибуток

Допустили помилку в обов’язкових реквізитах ПН? Чекайте на штраф!
Олег СічACCA DipIFR(rus), керівник Об’єднаної редакції Експертус: Головбух
Є три методи виправити помилки з податку на прибуток. Найпростіший — скласти нову звітну декларацію за податковий період, у якому припустилися помилки.Цим методом можна скористатися, якщо помилку виявили до спливу граничного строку подання декларації. Якщо пізніше — доведеться обрати один із двох таких методів: подати уточнюючий розрахунок; заповнити коригувальний додаток до поточної декларації (п. 50.1 Податкового кодексу України; ПК). Принципова відмінність уточнюючого розрахунку — його можна подати у будь-який момент. Натомість додаток ВП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 , подають лише у складі поточної декларації.

Відповідний структурний підрозділ контролюючого органу, що проводив перевірку при виявленні помилок обов'язкових реквізитів податкової накладної складає податкове повідомлення - рішення за формою “ПН” ( додаток 14 до Порядку № 1204).

У разі коли податкове повідомлення - рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків — продавцем зазначених в абзаці першому п. 120.3 ПК помилок не виконується на протязі 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, відповідно до абзацу другого п.120.3 ПК тягне за собою накладання штрафу на такого платника податку. Штраф складає від 10 до 100 відсотків суми ПДВ, яка зазначена в податковій накладній, залежно від кількості днів прострочки невиправлення помилок.

Податкові повідомлення — рішення форми “ПС” ( додаток 11 до Порядку № 1204 ) складаються з метою застосування зазначених штрафних санкцій.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Допустили помилку в обов’язкових реквізитах ПН? Чекайте на штраф!
Нижник Тетяна експерт Експертус Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"

зміст

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді