Торгівля через мережу Інтернет: як заповнити заяви 1-РРО та 1-ПРРО

24
Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ

Запитання

Що суб’єкту господарювання потрібно зазначати у рядку «назва господарської одиниці» в реєстраційних заявах за формами 1-РРО та 1-ПРРО, якщо торгівля здійснюється через мережу Інтернет (інтернет – магазин, сайт)?

Відповідь

Процедуру реєстрації РРО/ПРРО в контролюючих органах регулюють:

  • Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовують для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), що затвердив Мінфін наказом від 14.06.2016 № 547 (далі — Порядок РРО)
  • Порядок реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, що затвердив Мінфін наказом від 23.06.2020 № 317 (далі — Порядок ПРРО).

Реєстрацію РРО проводять на підставі заяви про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (далі — заява № 1-РРО)

Реєстрацію ПРРО — на підставі заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (далі — заява № 1-ПРРО).

РРО/ПРРО може застосовуватись:

  • лише в тій господарській одиниці, яку зазначили в реєстраційному посвідченні (п. 3 розд. ІІІ Порядку РРО);
  • та за умови, що дані про господарську одиницю внесли до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій щодо такого ПРРО (п. 2 розд. IV Порядку ПРРО).

Форму та зміст розрахункових документів визначили Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13 (далі — Положення № 13).

Найменування господарської одиниці — найменування, яке зазначили в документі на право власності або користування господарською одиницею (п. 2 розд. I Положення № 13).

Обов’язковими реквізитами фіскального чека є, зокрема, назва господарської одиниці — найменування, яке зазначили в документі на право власності або користування господарською одиницею і відповідає довіднику «Типи об’єктів оподаткування» та повідомлене ДПС у заяві про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Заява за ф. № 20-ОПП) (рядок 2 фіскального чека).

Першоджерелом даних для Заяви № 20-ОПП є правовстановлювальні документи, на підставі яких у платника відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування та які є актуальними на дату його подання.

Графу 3 «Тип об’єкта оподаткування» Заяви № 20-ОПП заповнюють відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування (далі — довідник), що оприлюднений на вебпорталі ДПС.

Відповідний тип об’єкта оподаткування обирають із довідника з урахуванням принципу укрупнення інформації (у разі його застосування), виду діяльності, для якої такий об’єкт оподаткування відкривають, створюють чи реєструють, та належності об’єкта за своїм функціональним призначенням до наявного типу об’єкта оподаткування у довіднику.

Графу 4 «Найменування об’єкта оподаткування» заповнюють у разі наявності назви об’єкта оподаткування та з метою додаткового уточнення інформації про такий об’єкт.

Отже, якщо здійснюєте продаж товарів через мережу Інтернет, то у реєстраційних заявах № 1-РРО/ № 1-ПРРО слід зазначати назву господарської одиниці, яка відповідає найменуванню об’єкта оподаткування, що, зокрема, може містити ознаку дистанційної торгівлі та/або будь-яку іншу додаткову інформацію (комерційне найменування, власну назву тощо).

ЗІР, категорія 109.10

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20810

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
96219

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
88040

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
10053