Чи включається запис з інкасації готівки до касової книги підприємства

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями з одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі

Порядок ведення касової книги встановленоглавою 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637(далі — Положення № 637).

Записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями з одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі. За відсутності руху готівки в касі протягом робочого дня записи в касовій книзі в цей день можуть не проводитися. Вебінари для бухгалтерів 2025

Щоденно в кінці робочого дня касир:

  • підсумовує операції за день;
  • виводить залишок готівки в касі на початок наступного дня;
  • передає до бухгалтерії як звіт касира другі примірники, що є відривною частиною аркуша касової книги (копію записів у касовій книзі за день), з прибутковими і видатковими касовими ордерами під підпис у касовій книзі.

Готівка, яка видана за видатковими відомостями на виплати, пов’язані з оплатою праці, відображається в касовій книзі після закінчення строків цих виплат. А закриття вищезазначених документів та виписка відповідних видаткових касових ордерів здійснюються в порядку, визначеному в пункті 3.9 Положення № 637.

Інструкція з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у банківських установах в Україні затверджена постановою Правління НБУ від 14.02.2007 № 45. Пунктом 2 глави 5 розділу III цієї інструкції визначено документальне оформлення інкасації готівкових коштів підприємств.

Отже, під час інкасації коштів використовуються явочна картка і супровідна відомість до сумки з готівкою або супровідний касовий ордер до сумки з валютними цінностями.

Тобто під час здачі готівки в банківську установу через інкасаторів або самостійно касир повинен виписати відповідний видатковий касовий ордер або відомість. На підставі такого документа необхідно сформувати запис у касовій книзі. Тільки після оформлення такого запису касир може вивести залишок готівки на початок наступного дня.

Шукайте більше корисної інформації у консультації:
«Організовуємо роботу каси на підприємстві»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді