Подаємо фінзвітність за 9 місяців 2017 року: хто і коли

Навіть бувалому бухгалтерові на тлі облікового різноманіття та постійних змін у законодавстві можна заплутатися й у найпростішому: формах, строках подання фінзвітності тощо. Допоможемо йому фаховою пітримкою.

Які суб’єкти господарювання подають квартальну фінзвітність до органів ДФС

Квартальну проміжну фінзвітність податківцям подають платники податку на прибуток, у яких дохід за 2016 рік від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищив 20 млн грн (п. 137.5 Податкового кодексу України). Тобто це так звані «високодохідні» підприємства.

► Складання та подання фінзвітності

Попри розмір доходу квартальну фінзвітність до ДФС не подають:

  • платники податку на прибуток, які зареєстровані протягом звітного року (новостворені);
  • виробники сільгосппродукції.

Нагадаємо, що квартальну фінзвітність до ДФС надають разом із податковою декларацією з податку на прибуток підприємств. Адже фінзвітність є невід’ємною частиною такої квартальної звітності.

► Заповнення Балансу

Так, «високодохідні» підприємства подають фінзвітність за 9 місяців 2017 року за встановленими для них формами до місцевого органу ДФС разом із:

  • податковою декларацією з податку на прибуток за три квартали поточного року;
  • розрахунком податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності, за перший квартал 2017 року або розрахунком податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, за три квартали 2017 року.

► Заповнення Звіту про фінансові результати

При цьому поданню підлягають:

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

Подаємо фінзвітність за 9 місяців 2017 року: хто і коли
Нижник Тетяна експерт Експертус Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних


Які строки подання квартальної фінзвітності до органів ДФС

Строком подання фінзвітності до ДФС за 9 місяців 2017 року є строк подання квартальної податкової звітності з податку на прибуток за цей період. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за звітним кварталом, — по 09.11.2017 (включно).

► Заповнюємо фінзвіт суб’єкта малого підприємництва

Які штрафні санкції передбачені за неподання (несвоєчасне подання) фінзвітності

За відсутність бухобліку, ведення його з порушенням встановленого порядку, внесення до фінзвітності недостовірних даних, неподання фінзвітності, несвоєчасне та неякісне проведення інвентаризації у статті 164-2 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП) передбачений штраф для посадових осіб у розмірі від 8 до 15 нмдг (від 136 до 255 грн). За ті самі дії, що особа вчинила повторно протягом року, штрафують у розмірі від 10 до 20 нмдг (від 170 до 340 грн).

► Працівників більше 50 осіб: чи подавати фінзвіт суб’єкта малого підприємництва

Порада: детально про відповідальність за складання та подання фінзвітності з порушенням законодавства читайте у консультації «Відповідальність за неподання фінансової звітності»

► Право неприбуткової організації формувати скорочену фінзвітність

За статтею 186-3 КпАП за неподання, подання недостовірних чи не в повному обсязі, не за формою чи із запізненням даних до органу держстату на посадову особу накладають штраф у розмірі від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн). За повторні такі дії посадових осіб протягом року — в розмірі від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн).


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Безплатний вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді