Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Довіреність для взаємодії з податківцями потрібна не тільки звичайним бухгалтерам або кур’єрам, а й головбухові. Працівникам на різних посадах краще видати різні довіреності. Так уникнете помилок і зловживань як від працівників, так і від перевіряльників.
Зазвичай саме керівник на підставі закону представляє підприємство перед органами державної влади і третіми особами без довіреності (ч. 5 ст. 65 Господарського кодексу України; ч. 5 ст. 62 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII; ч. 10 ст. 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 № 2275-VIII; ч. 5 ст. 59 Закону України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI). Тобто керівники підприємств можуть без довіреності підписувати і подавати податкові декларації. Але через зайнятість керівника або в разі його відсутності з поважних причин зі звітами до податкової, як правило, бігають бухгалтери або кур’єри.
Складати та/або подавати звітність зазвичай входить до посадових обов’язків головного бухгалтера (бухгалтера). Найчастіше його зазначають в облікових даних платника податків як особу, відповідальну за ведення бухгалтерського обліку. Але оскільки закон не наділяє головбуха/бухгалтера, на відміну від керівника підприємства, представницькими повноваженнями, бухгалтерові потрібна довіреність як уповноваженій особі платника податків.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"