Форма 50 сг (річна): як заповнити без помилок
У 2024 році граничний термін подання сільгосппідприємствами за 2023 рік форми № 50-сг (річна) «Звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств» — 28.02.2024. Форма не з легких, тому врахуйте наші пояснення.
Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам
Форма 50 сг: бланк
Форма № 50-сг (річна) затверджена Держстатом у наказі від 08.06.2022 № 153 (зі змінами, внесеними наказом Держстату від 10.11.2022 № 279).
Форма № 50-сг (річна): як дізнатися, чи потрібно подавати
На офіційному сайті Держстату в сервісі «Пошук за кодом ЄДРПОУ» введіть ідентифікаційний код суб’єкта Єдиного державного реєстру підприємств і організацій для отримання переліку. Якщо в цьому переліку є форма № 50-сг (річна), подавати потрібно, якщо ні — можна не подавати.
В оновленому сервісі «Пошук за кодом ЄДРПОУ» для пошуку інформації про залученість підприємства до звітування по державних статистичних спостереженнях необхідно використовувати службовий кваліфікований електронний підпис підприємства.
Форма 50 сг: інструкція 2024
З назв деяких рядків і граф форми № 50-сг (річна) зрозуміло, яку інформацію в них зазначати. Ми конкретизуємо її.
Додаткову інформацію щодо заповнення містять Роз’яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження № 50-сг (річна) «Звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств» від 14.09.2023 № 19.1.2-12/29-23 (далі — Роз’яснення).
Тож, перш ніж заповнювати форму № 50-сг (річна), врахуйте рекомендації, наведені у Роз’ясненнях.
Якщо виникають запитання, відповіді на які не зможете знайти, скористайтесь Інструкцією щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 50-сг «Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств», затвердженою наказом Держкомстату від 06.11.2007 № 403 (далі — Інструкція).
50 сг річна: які дані врахувати
Підставою для заповнення форми № 50-сг (річна), є показники, сформовані з використанням регістрів бухгалтерського обліку, Планів рахунків бухгалтерського обліку, Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, міжнародних стандартів фінансової звітності, спеціалізованих форм первинних документів (п. 2 розд. І Роз’яснень).
Увага: вартісні показники наводьте у тисячах гривень (з одним знаком після коми). Натуральні — у штуках, тисячах штук, кілограмах, літрах, центнерах, тоннах, гектарах, тисячах метрів кубічних, тонно-кілометрах (у цілих числах).
Якщо здійснюєте сільгоспдіяльність спільно (на умовах кооперації), заповнюйте форму у частині свого внеску у виробництво відповідно до укладених угод і витрат (п. 1.5 Інструкції). Разом із формою подайте відповідні пояснення.