Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Дотримуючись п. 164.2 ПКУ, платник податку, який отримав дохід у вигляді виграшу або призу в розіграші, лотереї, букмекерському парі, у парі тоталізатора, грошовий виграш (за участь в аматорському спорті) зобов’язаний включити його до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Податковий агент оподатковує такий дохід час виплати.
Як оподаткувати виграші та призи
Виграші та призи оподатковують ПДФО та ВЗ за такими ставками:
- ПДФО — 18%;
- ВЗ — 1,5%.
Сплатити їх необхідно у терміни, які визначені в ПКУ для місячного податкового періоду.
У 2021 році звітуватимете за новою формою Податкового розрахунку. Завдячуєте новинкою Мінфіну, який поєднав у ній два звіти — форму № 1ДФ і Звіт з ЄСВ. Що ще цікавого знаємо про «гібрида», коли вперше за ним звітувати і чи полегшить він вашу роботу? Нумо розбиратися!
Як відобразити виграші та призи у звітності
Податкові агенти відображають загальну суму виплачених у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
Інформацію про суми окремого виграшу, суми його оподаткування і відомості про фізособу — платника податків, що отримала дохід у Податковому розрахунку не зазначають.
Якщо нарахування виграшу передбачає придбання платником податку права на участь у лотереях/розіграшах, то такі витрати платника податків не беруть до уваги.