Повернення внеску засновника: коли виникатиме ПДВ

Лист ДФС від 15.01.2019 № 138/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ

Коли підприємство повертає одному із засновників його внесок у вигляді коштів або корпоративних прав та акцій інших суб’єктів, що належать підприємству, об’єкта оподаткування ПДВ не виникає.

Проте, якщо підприємство поверне засновникові його внесок майном, це вважатимуть постачанням товару. Відповідно, таке майно буде об’єктом оподаткування ПДВ на загальних підставах.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Документи для державної реєстрації змін щодо ТОВ та ТДВ

Які документи необхідно подати для державної реєстрації змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників ТОВ та ТДВ, та хто може бути заявником при поданні документів — дізнаєтеся у роз’ясненні
1884

Продаж корпоративних прав 2023

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління – це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це – у консультації
30603

Звіт про власний капітал 2023

Звіт про власний капітал — це четвертий фінансовий звіт, який присвячений змінам у власному капіталі підприємства. Після перших трьох він найлегший у заповненні, але це теж треба зробити правильно. Алгоритм заповнення звіту про власний капітал знайдете у статті.
36063

Статутний капітал підприємства 2023: поняття, бухоблік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу.
126331

Статутний капітал ТОВ: як формують, поповнюють і зменшують

Розглянемо, як формують, поповнюють і зменшують статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) його засновники — резиденти України з огляду на останні законодавчі зміни. Наведемо приклади обліку таких операцій.
42457

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді