ЗІЗ зношені не з вини працівника: дії роботодавця

Як відобразити забезпечення працівників ЗІЗ у формі № 1ДФ

Якщо засоби індивідуального захисту медичних працівників (ЗІЗ) передчасно зносились не з вини працівника, роботодавець замінює їх за свій рахунок.

Також роботодавець зобов’язаний: організувати належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам та забезпечити відповідні умови зберігання ЗІЗ за інструкціями з їх експлуатації.

Роботодавець не має допускати до роботи працівників без ЗІЗ, а також якщо ЗІЗ знаходяться у забрудненому, несправному стані або з простроченими строками періодичних випробувань.

Працівники мають бережливо ставитись до виданих їм ЗІЗ. Застосовувати їх за призначенням згідно з інструкціями з експлуатації, та повідомляти роботодавця про будь-які недоліки стосовно використання ЗІЗ за призначенням.

Крім того роботодавець згідно з колективним договором може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні ЗІЗ, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають це. Для цього він з’ясовує, чи відповідає ЗІЗ, який він планує застосовувати, існуючим на робочому місці умовам праці і небезпекам.

Порушення нових мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками ЗІЗ є порушенням законодавства про охорону праці. А це призведе до штрафів під час перевірок Держпраці з питань охорони праці. Максимальний розмір штрафу не може перевищувати 5% середньомісячного фонду заробітної плати за попередній рік (ст. 43 Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Управління Держпраці в Тернопільській області

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронні лікарняні 2024

Україна, попри бойові дії та введений воєнний стан, з 01.01.2023 успішно перейшла на систему електронних лікарняних. Хоча паперові лікарняні листки все ще видаватимуться у виняткових випадках, у цій статті ми розкажемо про переваги та функціонування електронної системи лікарняних. Дізнайтеся, як працює процес видачі електронних лікарняних, як їх оплачувати, що робити з паперовими листками непрацездатності, а також як вирішити поточні проблеми, пов'язані з новою системою. Отримайте вичерпну інформацію про те, як взаємодіяти з електронними лікарняними та забезпечити права та інтереси як роботодавців, так і працівників
231780

Авансовий звіт 2024: як заповнити

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження, ще неофіційно називають авансовий звіт. Це необхідний документ для кінцевого оформлення господарських операцій з підзвітними особами. Як оформити авансовий звіт, зразки його заповнення – у консультації
300756

Військовий збір 2024

Військовий збір в Україні запровадили як тимчасовий податок ще на початку збройної агресії рф, коли здійснювалися АТО. Мета збору – фінансова підтримка реформування ЗСУ. Військовий збір став своєрідним доповненням до податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), утворивши з ним нерозлучний тандем. Сьогодні в консультації про нюанси розрахунку та утримання військового збору, об’єкти оподаткування, його платників, звітність та штрафи
121118

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді