Чи проводити доплату за роботу тимчасово відсутнього працівника

Чи буде доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника

Виконувати роботу тимчасово відсутнього працівника мають працівники з належною професійною підготовкою та з певною освітою, що необхідна для виконання такої роботи.

Працівник, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього колеги має надати свою згоду на роботу. Роботодавець видає відповідний наказ. У ньому вказуйте перелік видів робіт, які тимчасово має виконувати працівник. Такому працівнику провадите доплату.

Розмір доплати залежить від складності, характеру, обсягу виконуваних робіт та ступеня використання робочого часу, який визначаєте в наказі про покладення на працівника обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Якщо посадова інструкція працівника передбачає виконання обов’язків іншого працівника на час його відсутності, то такі обов’язки належать до його трудової функції. В такому випадку, окремий наказ не потрібен і доплату не проводьте.

У табелі обліку використання робочого часу не відображайте виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Також не робіть запис до трудової книжки та до особової картки № П-2.

Коли вийде на роботу працівник, обов’язки якого виконував інший, окремий наказ про припинення виконання обов’язків не видають.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025

Наприкінці червня Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025-2027 рік. Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
73

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42746

Календар бухгалтера 2024: серпень

Останній місяць літньої спеки. У серпні, як завжди, слід розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу. У цьому допоможе виробничий календар на серпень 2024, а сплатити податки – податковий календар на серпень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність – у поміч Вам бухгалтерський календар на серпень 2024
22637

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
198472

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17999

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді