Планують з 01.01.2021 податок на прибуток замінити податком на виведений капітал.
Об’єктом оподаткування такого податку будуть операції з виведення капіталу та операції, прирівняні до операцій з виведення капіталу. Зокрема, до операцій з виведення капіталу належатимуть:
- виплата дивідендів на користь неплатника податку;
- виплата частини прибутку державними некорпоратизованими, казенними чи комунальними підприємствами;
- повернення внесків власнику корпоративних прав — неплатнику податку (у сумі, що перевищує вартість внеску, що здійснив засновник та/або власник до статутного капіталу такої юридичної особи).
Платники податку мають визначити:
- резидентів — суб’єктів господарювання — юридичних осіб, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами;
- нерезидентів — юридичних осіб, які провадять на території України визначену кодексом діяльність, та постійні представництва нерезидентів, які провадять діяльність на території України.
Ставки податку будуть такі:
- 15% — до операцій з виведення капіталу;
- 20% — до операцій, прирівняних до операцій з виведення капіталу (крім зазначених нижче операцій, що оподатковують за ставкою 5%);
- 5% — до коштів, сплачених на виконання боргових зобов’язань пов’язаним особам — нерезидентам. У випадках перевищення сукупної суми боргових зобов’язань перед всіма пов’язаними особами — нерезидентами над сумою власного капіталу платника більш ніж у 3,5 рази. Для фінансових установ та компаній, що провадять винятково лізингову діяльність, — більш ніж у 10 разів або реєстрації нерезидента у державі, що є «низькоподатковою» юрисдикцією, застосовуватимуть ставку 20%.
Також створять Реєстр платників податку на виведений капітал, дані якого оприлюдниватимуть на веб-сайті ДПС України.