Не правильний ІПН покупця в ПН: як виправити помилку у декларації з ПДВ

Оформили податкову накладну з помилковим ІПН покупця: як виправити

У декларації з ПДВ відображають податкові зобов’язання, визначені на дату складання податкової накладної (ПН) з «неправильним» ІПН. Розрахунок коригування та друга ПН не впливають на визначене податкове зобов’язання. Тому операцію, що пов’язана з виправленням помилки в ІПН покупця, не вносять у податкову звітність з ПДВ.

Виправити неправильно зазначений ІПН покупця потрібно методом сторно в додатку 5 уточнюючого розрахунку ПДВ-зобов’язань.

За матеріалами ГУ ДПС у Донецькій області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
200733

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23776

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
478554

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
318789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді