Чи має ФОП сплачувати земельний податок за власні кіоски

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Паспорт прив’язки тимчасової споруди (ТС) є підставою для розміщення ТС для підприємницької діяльності. А саме призначення:

  • торговельного;
  • побутового;
  • соціально-культурного;
  • іншого (п. 2.1 розділу ІІ Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244; далі — Порядок № 244).

Замовник має звернутися до органу з питань містобудування та архітектури із заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС для оформлення паспорту прив’язки. До заяви з іншими документами надайте схему розміщення ТС із зазначенням площі земельної ділянки згідно з документами на землекористування. Тому, перш ніж оформлювати паспорт прив’язки, отримайте документи на землекористування. І лише після їх отримання, можете звернутися за оформленням паспорта прив’язки ТС.

Документи, що подаєте для отримання паспорта прив’язки ТС, мають містити дані щодо розміру земельних ділянок, які вносять на підставі отриманих суб’єктом господарювання документів на право користування земельною ділянкою.

Відсутність документів на право землекористування тягне за собою анулювання паспорта прив’язки ТС (п. 2.27 розд. ІІ Порядку № 244).

Тому, якщо ФОП має паспорт прив’язки ТС, то він зобов’язаний мати документи на земельну ділянку — свідоцтво про право власності або користування чи договір оренди земельної ділянки, з яких розраховують плату за землю.

За матеріалами ГУ ДПС у Донецькій області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
47631

Плата за землю 2024

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізичних осіб у 2024 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, – розповімо в огляді
107644

Нормативна грошова оцінка землі 2024

Що таке нормативно грошова оцінка землі та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про НГО з Державного земельного кадастру, – відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
64840

Податкова декларація з плати за землю 2024

Приклад заповнення декларації з плати за землю допоможе швидко і без помилок впоратися з нею у 2024 році. У статті експерти підкажуть термін подання декларації з плати за землю 2024, а також представлять вам живий зразок заповнення. Розглянуто зміни у формі декларації з плати за землю 2024, а також особливості заповнення податкової декларації з плати за землю з земельних ділянок, які знаходяться на територіях, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територіях
88708

Земельний сервітут: чи реєструвати договір та як оподатковувати

Підприємство уклало сервітут із Державним науково-дослідним інститутом. На виконання умов цього договору сторони підписали акт приймання-передачі об’єкта сервітуту. Як підприємству, користувачу сервітутом, відображати щомісячну оплату (затрати) за таким договором?
12954

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді