Постачальник повернув передоплату за рішенням суду: що з ПДВ

Теми:

Заповнюємо РК, коли повертають товари або аванс

На рахунок підприємства надійшли кошти від приватного виконавця як часткове погашення заборгованості за судовою справою.

На дату повернення частини коштів постачальник має скласти розрахунок коригування (РК) на зменшення податкових зобов’язань до податкової накладної, що склав постачальник на суму отриманої передоплати.

Постачальник повернув передоплату за рішенням суду: що з ПДВ

Такий РК складіть на суму коштів, що надійшли на рахунок підприємства. Його потрібно зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому статтею 192 Податкового кодексу України.

Графу 2.1 РК при коригуванні за судовим рішення заповнюють виходячи з того, у зв’язку з чим суд прийняв таке рішення, та із суті господарських операцій, які здійснюють у зв’язку з його виконанням, підтверджених відповідними бухгалтерськими документами.

Платник ПДВ, якому повернули передоплату за рішенням суду, має відкоригувати податковий кредит за відповідною операцією на підставі цього РК.

Лист ДПС від 24.10.2019 № 978/6/99-00-07-03-02-15/ІПК


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 28.06.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10315

Оптимізація податків 2024

Оптимізація податків на підприємстві може допомогти цілком легальними засобами зекономити кошти підприємства на сплаті податків, зборів та ЄСВ. Про поширені методи оптимізації оподаткування ПДВ, податку на прибуток та зарплатних податків – у консультації
172

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
200706

Податкова декларація з ПДВ 2024

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності
178051

Як заповнити додаток 7 до декларації з ПДВ

Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 7 до декларації з ПДВ з урахуванням змін, внесених до форм ПДВ-звітності. З допомогою експерта заповните додаток 7 до податкової декларації з ПДВ з першого разу та без помилок
422

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді