Члени Комітету ВРУ розглянули проект Закону про Бюро економічної безпеки № 3087 та альтернативні до нього проекти за №№ 3087-1 і 3087-д.
Мета законопроєкту № 3087 — розділити сервісну та правоохоронну функції податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.
Також документом пропонують створити Бюро економічної безпеки (далі — БЕБ) та встановити такі концептуальні положення:
Проект Закону № 3087-1 визначає:
- завдання та повноваження Бюро економічної безпеки, контроль за його діяльністю, правовий статус;
- обов'язки та відповідальність працівників Бюро економічної безпеки;
- основи його співпраці з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав та міжнародними організаціями, юридичними та фізичними особами;
- порядок створення на основі кримінального аналізу та аналізу ризиків підґрунтя для кримінального переслідування осіб, злочинна діяльність яких несе загрозу економічній безпеці держави.
В законопроекті № 3087-д пропонують:
- зробити Бюро економічної безпеки правоохоронним органом;
- Директора Бюро призначає Президент України за поданням конкурсної комісії. Директор підзвітний Верховній Раді і Президентові України;
- у складі Бюро створити підрозділ детективів-аналітиків. Гранична чисельність Бюро до 4000 працівників. Працівниками Бюро будуть державні службовці, що мають спеціальні звання, а також співробітники, які будуть працювати за трудовим договором.
- посадовий оклад працівників Бюро встановити не менше 20 прожиткових мінімумів;
- забрати в СБУ повноваження щодо розслідування економічної злочинності;
- доповнити Кримінальний кодекс статтею 222 «Шахрайство з податком на додану вартість».
За результатами голосування Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект №3087-д.