«Місцезнаходження» та «місце здійснення господарської діяльності» платника: у чому різниця

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці пояснили, чи є відмінності між поняттями «місцезнаходження» та «місце здійснення господарської діяльності» платника податків

 «Місцезнаходження» та «місце здійснення господарської діяльності» платника: у чому різниця

Лист ДПС від 21.06.2023 № 1445/ІПК/99-00-05-01-02-06

За словами контролерів Податковий кодекс України (ПК) не містить визначень таких понять як «місцезнаходження» та «місце здійснення господарської діяльності» платника податків.

Для платника податків – фізичної особи податковою адресою (місцезнаходженням) є її місце проживання, а для юридичної особи – місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Також, згідно зі статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводять щоденне керування діяльністю юрособи (переважно знаходиться керівництво) та здійснюють управління і облік.

Контролери отримують відомості з ЄДР у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами контролюючих органів.

Також контролери відмітили: положеннями підпункту 298.1.1 ПК визначено, що для обрання або переходу на спрощену систему госпсуб’єкт подає до ДПС за місцем податкової адреси заяву, в якій зокрема, зазначає такі обов’язкові відомості:

Отже податкова адреса (місцезнаходження) та місце провадження господарської діяльності платника податків можуть бути різними.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12042

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді