Остаточний розрахунок з працівниками та ліквідація платника посеред кварталу: чи можна подати Податковий розрахунок

69

Запитання

Чи можна подати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску до закінчення звітного кварталу, якщо суб’єкт господарювання — податковий агент не здійснює господарську діяльність та провів остаточний розрахунок з найманими працівниками посеред кварталу та у цьому періоді проводить процедуру державної реєстрації припинення?

Відповідь

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до податкового органу за основним місцем обліку (пп. «б» п.176.2 та пп. 49.18.2 Податкового кодексу України).

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядок його заповнення та подання затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.

Платник подає Розрахунок за період, в якому проводилась процедура припинення, здійснюється до завершення таких процедур (державної реєстрації припинення юрособи та/або державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП).

Таким чином, якщо податковий агент, у період проведення процедури держреєстрації припинення, не здійснює господарську діяльність та провів остаточний розрахунок з найманими працівниками посеред кварталу, то він повинен подати Розрахунок до завершення таких процедур (держреєстрації припинення юрособи та/або державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП). Тобто, в такому випадку Розрахунок подається до закінчення звітного(податкового) кварталу.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт 51-пас і 51-вант: заповнюємо звіти автоперевізників правильно

Як заповнити статистичну звітність автоперевізників. Мова піде про пасажирські перевезення (51-пас) і вантажні перевезення (51-вант), які здійснюються на комерційній основі, як їх заповнити, кому складати та подавати
5253

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018