Авансовий звіт за придбані онлайн авіаквитки

1797

Запитання

Згідно з розпорядженням директора про заплановане закордонне відрядження придбано онлайн авіаквитки, які оплачено корпоративною карткою. У який строк слід подати звіт про використання підзвітних коштів, якщо відрядження відбудеться лише за три місяці?

Відповідь

Повірена особа підприємства, у т. ч. директор, має відзвітувати за кошти, зняті з корпоративного електронного платіжного засобу (далі — корпоративна картка). Для цього особа подає до бухгалтерії підприємства Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28.09.2015 № 841 (далі — Звіт), разом із підтвердними документами у встановлені строки і в порядку, що визначені для підзвітних осіб законодавством України. До звіту про використання коштів також додають документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала тощо) разом із невитраченим залишком готівки (п. 2.12 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637).

Строки подання звіту щодо витрат, пов’язаних із виконанням деяких цивільно-правових дій, оплачених з використанням корпоративних карток, визначені у підпункті 170.9.3 Податкового кодексу України (ПК). А саме — в разі застосування платіжної картки для проведення розрахунків у безготівковій формі строк подання платником податку звіту не має перевищувати 10 банківських днів.

Зокрема, в нашому випадку йдеться про 10-й банківський день, що настає за днем, у якому довірена особа завершує виконання окремої цивільно-правової дії (придбання квитків) за дорученням і за рахунок податкового агента (п. 4 Порядку складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затвердженого наказом Мінфіну від 28.09.2015 № 841).

Податківці також погоджуються з тим, що строки, визначені у підпункті 170.9.3 ПК, слід застосовувати до розрахунків, що провела довірена особа (лист ДФС від 16.01.2017 № 557/К/99-99-13-02-03-14).

До такого Звіту як підтвердні документи щодо придбання електронних квитків слід подати такий пакет документів: виписку з карткового рахунку; роздруківку на папері частини електронного авіаквитка із зазначеним маршрутом (маршрут/квитанція); оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира. Такий перелік документів для підтвердження витрат із придбання електронних авіаквитків, наведено в пункті 12 розділу ІІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджені] наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59. І, на нашу думку, у податківців під час перевірки не має виникати сумнівів щодо таких документів, бо саме вони посилаються на норми цієї Інструкції (лист ДФС від 13.10.2016 № 22299/6/99-99-13-02-03-14).

Рекомендації щодо безпомилкового заповнення звіту наведено у консультації: «Заповнення авансового звіту без помилок» у системі «Експертус Головбух»

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт 2024: як заповнити

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження, ще неофіційно називають авансовий звіт. Це необхідний документ для кінцевого оформлення господарських операцій з підзвітними особами. Як оформити авансовий звіт, зразки, за якими заповните авансовий звіт без помилок, – у консультації
315242

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
192811

Наказ про відрядження директора: зразок

Директор і відрядження – це типове поєднання. Кому як не йому вирішувати всі справи поза межами підприємства? І їхати туди він може разом як з водієм, так і один. Як оформити відрядження директору – з’ясуємо разом
40258

Добові на відрядження 2024

Спеціальна таблиця «ДОБОВІ 2024» допоможе вам уникнути помилок. Скачайте її, роздрукуйте і рахуйте без помилок
14440