Як ФОП-єдинники четвертої групи ведуть облік доходів

339

Запитання

Яким чином підприємці — платники єдиного податку четвертої групи ведуть облік доходів?

Відповідь

58 забаганок ДПС, або Як агропідприємству не наразитися на податкову перевірку

Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільгоспугідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільгосптоваровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292-1.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Розмір ставок податку для платників єдиного податку четвертої групи визначили пунктом 293.9 ПК.

Оскільки для ФОП-єдинників четвертої групи об’єктом оподаткування є площа сільгоспугідь та/або земель водного фонду, а не сума доходу у розумінні пункту 292.1 ПК, то обов’язку щодо ведення обліку доходів у ФОПів-єдинників четвертої групи не виникає.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку четвертої групи: як відзвітувати сільгосппідприємству

Умови, за яких аграрій може перебувати на спрощенці. Звітний період. Строки та правила подання, з чого складається декларація платника єдиного податку четвертої групи. Порядок визначення МПЗ у декларації єдинника 4 групи. Право проводити бартерні операції (взаємозалік)
22171