Ліцензування зберігання пального для аграріїв

UA RU
Автор
експерт з податкового обліку Експертус Головбух
Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни

Щоб зберігати пальне, суб’єкт господарювання має отримати відповідну ліцензію на кожне місце зберігання пального (ст. 15 Закону № 481, ч. 2 ст. 28 Закону № 3817).

Місце зберігання пального — об’єкт нерухомого майна, відмінний від земельної ділянки, або єдиний (цілісний) майновий комплекс, на території якого приймають, навантажують, розвантажують, розміщують та/або видають пальне (власне або отримане від інших осіб), який належить суб’єкту господарювання на праві власності або користування (п. 48 ч. 1 ст. 1 Закону № 3817).

Перелік документів, необхідних для отримання ліцензії, визначений у статті 15 Закону № 481.

Ліцензії, зокрема, на право зберігання пального, видають за умови обов’язкової реєстрації об’єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 Податкового кодексу України (ч. 2 ст. 15 Закону № 481).

Розглянемо відповіді на запитання платників щодо ліцензій на зберігання пального.

Що змінив Закон № 3817 у ліцензуванні зберігання пального

Як аграрію отримати ліцензію на зберігання пального

Щоб отримати ліцензію, подайте до ГУ ДПС за місцем розташування місця зберігання пального Заяву та платіжну інструкцію про внесення річної плати за ліцензію. Заяву надішліть кур’єром, поштою або в електронному вигляді (за формами F1304603, J1304603).

Ліцензію або рішення про відмову в її видачі отримаєте протягом 20 календарних днів із дня, коли орган ДПС отримає реєстраційні документи (ст. 15 Закону № 481). Якщо у видачі ліцензії відмовлять, то в рішенні про відмову вкажуть підставу для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства. 

Куди та які документи подавати для продовження дії ліцензії на зберігання пального

Ліцензію видають за поданою особисто, поштою або в електронному вигляді заявою суб’єкта господарювання. До заяви додають документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію, крім ліцензії на зберігання пального з метою подальшої його реалізації іншим споживачам (ч. 36 ст. 15 Закону № 481).

Щоб отримати ліцензію, зокрема, на право зберігання пального, разом із заявою додатково подайте завірені заявником копії:

  • документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
  • акта введення в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці зберігання пального, необхідних для зберігання пального;
  • дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (ч. 42 ст. 15 Закону № 481).

Копії цих документів не подають, якщо вони є у відкритих державних реєстрах. Умова — реквізити цих документів і назви відповідних реєстрів зазначені в заяві на видачу ліцензії (ч. 43 ст. 15 Закону № 481).

Увага: заявник несе відповідальність за достовірність даних у документах, що подає разом із заявою (ч. 44 ст. 15 Закону № 481).

Територіальні органи ДПС видають ліцензії на право зберігання пального за місцем розташування місць зберігання пального строком на п’ять років (ч. 10 ст. 15 Закону № 481). Продовження строку дії такої ліцензії законодавство не передбачає.

Отже, якщо закінчилася ліцензія на право зберігання пального — подайте заяву та документи на отримання нової ліцензії (ІПК ДПС від 25.04.2024 № 2344/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК). Документи подавайте до Головних управлінь ДПС в областях та м. Києві за місцем зберігання пального.

Чи є чинними ліцензії, строк дії яких закінчився у воєнний період

Увага: із 01.01.2025 зміниться механізм отримання ліцензій, їх вартість і строк дії. Ці зміни передбачає Закон № 3817. Однак до кінця 2024 року користуємося наведеними вище нормами.


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді