Подання СГ додатку 6 до уточнюючої декларації акцизного податку

52

Запитання

Чи потрібно суб’єкту господарювання роздрібної торгівлі при поданні уточнюючої декларації акцизного податку подавати додаток 6?

Відповідь

Коротка:

При поданні суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, уточнюючої декларації акцизного податку (далі – Декларація) до такої Декларації подається розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (Додаток 6).

Повна:

Форму декларації акцизного податку та Порядок її заповнення та подання (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 зі змінами та доповненнями, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550.

Відповідно до абзацу другого п. 2 розд. І Порядку платник, який відповідно до п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) є суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, заповнює та подає лише Розділ Д «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (далі – Розділ Д) та Додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» (далі – Додаток 6) до декларації акцизного податку (далі – Декларація).

Декларація складається платником у порядку, встановленому ст. 48 ПК. Додатки до Декларації є її невід’ємною частиною (п. 1 розд. ІІ Порядку).

Пунктом 16 розд. ІІІ Порядку, зокрема, встановлено, що платник, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт недоплати - заниження податкового зобов’язання минулих звітних (податкових) періодів, зобов’язаний подати уточнюючу Декларацію разом із розрахунком суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов’язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (додаток 8), і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків такої суми до подання уточнюючої Декларації.

Згідно з п.п. 3 п. 7 розд. V Порядку підсумок показників за розділами I, II Додатка 6 зазначається в рядку «Усього за розділами I і II» та переноситься до четвертої графи рядка Д1.1 Розділу Д Декларації.

При поданні звітності за податкові (звітні) періоди з 01 січня 2017 року значення рядка «Усього за розділами I і II» має дорівнювати значенню рядка «Усього» розділу I.

Тобто розділ Д Декларації заповнюється на основі показників, розрахованих у Додатку 6, а тому при поданні суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів уточнюючої Декларації до такої Декларації подається Додаток 6.

ЗІР 116.07


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизний податок в Україні: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
107417

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
1297

Реєстрація платником акцизу, якщо пальне викрали

Підприємство використовує пальне виключно для заправки власних транспортних засобів. Чи мусить воно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального та платити акциз у разі крадіжки пального?
1346